października 2017
jsz
Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

Agnieszka Skrzypulec, Irmina Mrózek Gliszczynska i Paweł Tarnowski zwyciężyli w Gamagori!

W zakończonych w niedzielę 22 października regatach Żeglarskiego Pucharu Świata w Gamagori w Japonii Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska w klasie 470 oraz Paweł Tarnowski w klasie RS:X zajęli pierwsze miejsce.

Przed ostatnim dniem zawodów zawodniczki SEJK Pogoń Szczecin i Chojnickiego Klubu Żeglarskiego były liderkami klasyfikacji. Dziewczyny przez całe regaty pływały bardzo równo, dzięki czemu miały dużą przewagę nad konkurentkami – Japonkami Ai Kondo Yoshida i Miho Yoshioka. W niedzielę 22 października, wygraną w wyścigu medalowym, dziewczyny przypieczętowały swój sukces w klasie 470.

Droga Pawła Tarnowskiego (SKŻ Ergo Hestia Sopot) do zwycięstwa była trudna. Choć każdy wyścig kończył w ścisłej czołówce, to jego najbliżsi rywale – Chińczycy Mengfan Gao i Bing Ye, Szwajcar Mateo Sanz Lanz i Japończyk Makoto Tomizawa – mieli do niego tylko kilka punktów straty. Na szczęście dla niego przez warunki pogodowe w weekend nie odbył się ani jeden wyścig medalowy. Dzięki temu zwycięzcą regat po pięciu przeprowadzonych wyścigach, został sopocki windsurfer.

Na bardzo dobrym siódmym miejscu w klasie RS:X uplasował się Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), który wprawdzie nie wygrał żadnego wyścigu, ale przez całe regaty był blisko liderów.

Następne zawody Żeglarskiego Pucharu Świata odbędą się w dniach 21-28 stycznia 2018 roku w Miami w USA.