jsz
Enoshima Olympic Week
Enoshima, gdzie w 2020 r. odbędą się igrzyska olimpijskie.

Barwińska i Kwaśna powalczą na akwenie olimpijskim

W japońskiej Enoshimie, w której w 2020 roku zmagać się będą olimpijczycy, rozpoczął się dzisiaj Tydzień Olimpijski. W trwających do niedzieli zawodach startują dwie reprezentantki klasy Laser Radial – Agata Barwińska i Magdalena Kwaśna.

Choć do igrzysk w Tokio zostało jeszcze ponad 2,5 roku, żeglarze już uczą się pływać na japońskich wodach. W sierpniu w Otwartych Mistrzostwach Japonii w klasie 470 wystartowały Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin / Chojnicki Klub Żeglarski). Mistrzynie świata nie odniosły jednak sukcesu i zajęły dwudzieste siódme miejsce.

W Tygodniu Olimpijskim Enoshimy wezmą udział dwie nasze reprezentantki w klasie Laser Radial – Magdalena Kwaśna (ChKŻ) i Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Obie startowały w zakończonych w niedzielę regatach Żeglarskiego Pucharu Świata w japońskim Gamagori, gdzie zajęły odpowiednio osiemnaste i dziewiętnaste miejsce.

Zmagania w Enoshimie rozpoczną się w piątek 27 października i potrwają do niedzieli. W klasie Laser Radial planowane jest przeprowadzenie ośmiu wyścigów.