< Powrót
4
czerwca 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Bez niespodzianek w Pucharze Prezydenta Miasta Gdyni

W niedzielę 4 czerwca zakończyły się zmagania w trzydniowych regatach o Puchar Prezydenta Miasta Gdyni. W zawodach zmierzyli się zawodnicy klas 470, 420 i 29er.

Mimo deszczowej pogody w niedzielę trzydniowe regaty można zaliczyć do udanych. Przeprowadzono wszystkie zaplanowane wyścigi – osiem w klasach 420 i 470 oraz jedenaście w 29er.

– Mieliśmy bardzo żeglarskie warunki i nie było problemów z wiatrem – mówi Paweł Nowakowski, trener kadry klasy 420. – Dominowały wiatry średnie, ale można się było sprawdzić we wszystkich warunkach. W wynikach nie było niespodzianek. Regaty pozwoliły wyłonić reprezentację na mistrzostwa Europy juniorów i mistrzostw świata World Sailing – siostry Hanię i Basię Dzik oraz Seweryna Wysokińskiego i Mateusza Jankowskiego.

W klasie 470 pierwsze miejsce zajęli Maciej Sapiejka i Adam Kreft (SEJK Pogoń Szczecin), drugie Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (KS Baza Mrągowo), a trzecie Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (KS Baza Mrągowo / SEJK Pogoń Szczecin).

Najlepsi w klasie 420 mężczyzn byli Seweryn Wysokiński i Mateusz Jankowski (CSW Opty Ustka / MKS Dwójka Warszawa), na drugiej lokacie uplasowali się Jakub Gołębiowski i Filip Szmit (MOS SSW Iława / MBSW Giżycko), a na trzeciej Kacper Paszek i Bartosz Reiter (OKŻ Olsztyn). Rywalizację kobiet wygrały siostry Hanna i Basia Dzik (YKP Gdynia), drugie były Gabriela Czapska i Hanna Jarząbek (KS Spójnia Warszawa), a trzecie Aleksandra Roszkowska i Natalia Wocial (KS Spójnia Warszawa).

W rywalizacji 29er zdecydowanie najlepsza była para Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia). Na drugim miejscu uplasowali się ich klubowi koledzy – Mikołaj Chłopek i Mateusz Kruczyński. Ostatnie miejsce na podium zajęły Zuzanna Wałecka i Emilia Zygarłowska (JKW Poznań).

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ