< Powrót
24
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Bartosz Modelski/Sail Spotting

Dzień czwarty MŚ Katamaranów A-Class – Polacy na drugiej i trzeciej pozycji

Zaplanowane na dzisiaj, 24 sierpnia, trzy wyścigi odbyły się zgodnie z rozkładem. Po podsumowaniu wyników widać, że Steven Brewin (Australia) wyraźnie wysunął się na prowadzenie. Miejsce drugie i trzecie zajęli Polacy, Tymoteusz Bendyk i Jakub Surowiec.

Dave Shaw (Nowa Zelandia), Darren Bundock (Australia) i Jacek Noetzel (Polska) też są wysoko. Różnice pomiędzy wynikami w czołówce (z wyjątkiem Brewina) są minimalne, 1-2 punkty, wiele zatem może się jeszcze zmienić, choćby po odrzutkach. Czeka nas bardzo wyrównana rywalizacja.

Na uwagę zasługuje fantastyczna walka Maćka Żarnowskiego, który wczoraj miał poważnie uszkodzony katamaran i po przystosowaniu nowej łodzi do żeglowania, wystartował dziś w złotej grupie zajmując siódme miejsce.

W grupie srebrnej grupie najlepiej popłynęli Tymoteusz Cierzan (Polska), Niklas Lange (Niemcy) i Antoine Riet (Francja).

Generalnie warunki na wodzie sprzyjały zawodnikom, którzy lepiej pływają w słabym wietrze. Wiatr był umiarkowany, w granicach 5-7 węzłów, ale z momentami kompletnej ciszy. Jutro będzie możliwość wyrównania szans, ponieważ spodziewany jest dość mocny wiatr, tak więc zawodnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bardzo różnych warunkach.

– Warunki były różne, wiatr był bardzo zmienny, co było widać po wynikach, bo już w drugim wyścigu niemal cała czołówka z tabeli pływała gdzieś z tyłu – mówi Tymoteusz Bendyk, najlepszy polski zawodnik po dzisiejszych wyścigach. – Wystarczyło zrobić jeden błąd i to się ciągnęło do końca. Oczywiście, jestem bardzo zadowolony w wyników, ale jutro też jest dzień. Jeżeli sędziowie zaplanują na jutro wyścigi, to po kolejnej odrzutce bardzo dużo może się jeszcze zmienić. W zasadzie tylko jedna rzecz jest pewna, że Australijczyk Steven Brewin wygrał już te regaty.

Wyniki

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, Urząd Morski, Polski Związek Żeglarski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Patronat medialny: Radio Gdańk, Trómiasto.pl, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info

PODZIEL SIĘ OPINIĄ