< Powrót
13
września 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
Tego typu symulator będzie do dyspozycji uczestników Festiwalu Wannado w Gdańsku.

Festiwal Wannado zadebiutuje w Gdańsku

W niedzielę 17 września Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku będzie gościć uczestników festiwalu sportowego dla dzieci Wannado. Impreza odbędzie się na Pomorzu po raz pierwszy, a wśród prezentowanych w programie dyscyplin znajdzie się oczywiście żeglarstwo.

Potencjalnym adeptom sztuki żeglarskiej atrakcji i emocji z pewnością nie zabraknie. Będzie turniej marynarski, nauka węzłów, gry i zabawy żeglarskie z nagrodami, spotkania z reprezentantami trójmiejskich klubów żeglarskich. Każdy będzie miał też okazję zobaczyć z bliska sprzęt żeglarski i spróbować swoich sił na symulatorze, udostępnionym przez Pomorską Szkołę Żeglarstwa i Edukacji Morskiej działającą przy Pomorskim Związku Żeglarskim. Urządzenie, dzięki któremu może sprawdzić się w trudnej sztuce sterowania jachtem ulokowane zostanie pod tablicą informacyjną znajdującą się w hali sportowej należącej do AWFiS.

Wannado to międzynarodowa inicjatywa sportowa zapoczątkowana  przed siedmioma laty w Czechach, w Polsce obecna od zeszłego roku. Ideą przedsięwzięcia jest zaproszenie dzieci w różnym wieku, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych (5-11 lat), wraz z rodzicami i opiekunami w miejsce, w którym będą miały szansę spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach sportowych.

Goście festiwalu będą mogli odwiedzić stanowiska klubów sportowych działających w regionie, poznać rozmaite dyscypliny, uczestniczyć w prostych ćwiczeniach mających zachęcić do uprawiania sportu. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Dzieci – dzieciom”. Oznacza to, że właśnie młodzi członkowie klubów sportowych zaprezentują uprawiane przez siebie dyscypliny najmłodszym.

Festiwal odbędzie się na terenie AWFiS w Gdańsku przy ul. Kazimierza Górskiego 1, w hali sportowej i terenach do niej przylegających. Impreza potrwa od godz. 11 do 17.

Strona festiwalu

PODZIEL SIĘ OPINIĄ