września 2017
dol
Facebook/FinnClass

Finn Gold Cup – złoto jedzie do Szwecji

Szwed Max Salminen zwyciężył w rozgrywanych na Balatonie regatach Open 2017 Finn Gold Cup, czyli Mistrzostwach Świata klasy Finn. Srebro wywalczył Francuz Jonathan Lobert, a brązowy medal reprezentant Holandii Nicholas Heiner. Najlepszy z Polaków, Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski), zajął siódmą lokatę.

Pozostali nasi reprezentanci znaleźli się poza pierwszą dwudziestką. Mikołaj Lahn (Chojnicki Klub Żeglarski) był 22, Łukasz Lesiński (Yacht Klub Stal Gdynia) 29, a Andrzej Romanowski (Yacht Club Rewa) 65.

Niedziela 10 września była ostatnim dniem mistrzowskich regat. Po bezwietrznych piątku i sobocie udało się rozegrać wyścig medalowy. Od początku do końca na prowadzeniu stawki był Holender Nicolas Heiner, ale duży zapas punktów pozwolił Salminenowi zachować pierwszą pozycję w ostatecznej klasyfikacji i zdobyć mistrzowski tytuł.