< Powrót
2
kwietnia 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
arch. Nord Cup

Formuła ORC w pigułce

W piątek 7 kwietnia o godz. 18 w hotelu Galion w Górkach Zachodnich odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie formuła ORC. Wstęp wolny.

Prezentację poprowadzi Dobbs Davis – przewodniczący Komisji Promocji i Rozwoju Formuły ORC. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych, przede wszystkim sędziów oraz żeglarzy, którzy już pływają lub chcą pływać w formule ORC. Spotkanie będzie doskonałą okazją, aby dowiedziec się jak najwięcej o ORC, jak również osobiście wyjaśnić różne wątpliwości związane z tą formułą.

W weekend 8-9 kwietnia, w tym samym miejscu, odbędzie się po raz pierwszy w Polsce seminarium mierniczych formuły ORC. Organizowane jest w ramach przygotowań do mistrzostw Europy ORC, które rozegrane zostaną w dniach 24-29 lipca w Gdańsku. Spotkanie  poprowadzą główni mierniczy ORC Nicola Sironi i Zoran Grubis.

Przewidziane są zajęcia teoretyczne i praktyczne. Seminarium przeznaczone jest dla mierniczych, członków komisji regatowych, organizatorów regat oraz żeglarzy, którzy chcą uzupełnić wiedzę na temat procedur pomiarowych, analizy danych, tworzenia certyfikatu, etc. Na seminarium należy się zapisać (są jeszcze wolne miejsca) i udział jest odpłatny – dla aktualnych mierniczych wynosi 100 zł, dla pozostałych uczestników – 200 zł. 

Szczegółowe informacje o szkoleniu ORC oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.orc.org/meetings/poland.

Informacje na temat mistrzostw Europy ORC: http://orc2017gdansk.eu/.

Informacje na temat formuły ORC: http://www.orc.org/.                                                         

Przepisy ORC w polskiej wersji: http://pya.org.pl/files//Przepisy-zeglarskie/przepisy/system-wyrownawczy-orc-2017.pdf.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ