< Powrót
21
sierpnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
UG Stężyca

III ŻPK – Zakończyły się Regaty o Puchar Jeziora Raduńskiego

19 i 20 sierpnia w Stężycy rozegrane zostały Regaty o Puchar Jeziora Raduńskiego Górnego. Zawody były przedostatnią odsłoną tegorocznego Żeglarskiego Pucharu Kaszub, a na wodzie zmierzyli się żeglarze w klasach Optimist 0, Optimist UKS, Omega i Open.

– Na szczęście dopisała nam aura – mówi Marcin Kieliński z Urzędu Gminy Stężyca. – Pierwszego dnia, w sobotę, wiało bardzo dobrze i odbyło się po pięć wyścigów w każdej klasie. W niedzielę wiało nieco słabiej, ale przeprowadziliśmy po trzy wyścigi.

W klasie Omega zwyciężyła załoga Wojciecha Wysockiego z ŻUKS Stężyca, a w Open żeglarze z KKŻ Dulka Chmielno, ze sternikiem Markiem Stencelem. W klasie Optimist 0 pierwszy był Olivier Grabow z UKS Wodniacy Garczyn, a w Optimist UKS rywalizację wygrał Paweł Pepliński ze Stowarzyszenia Port Mechelinki.

Żeglarski Puchar Kaszub to cykl dwudniowych regat, w które angażują się kaszubskie gminy i kluby żeglarskie. W tym roku Puchar rozgrywany jest po raz trzeci, a uczestniczą w nim gminy Kartuzy, Chmielno, Kosakowo, Sierakowice, Somonino i Stężyca.

Patronat nad regatami objął marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach i Pomorskim Związkiem Żeglarskim. PoZŻ jest też koordynatorem całego pucharowego cyklu. Ostatnie regaty ŻPK w tym roku odbędą się w dniach 23-24 września w Złotej Górze.

Podsumowanie III Żeglarskiego Pucharu Kaszub zaplanowano podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej 2017, która odbędzie się 2 grudnia w Przywidzu.

Wyniki III ŻPK o Puchar Jeziora Raduńskiego 2017

Klasyfikacja generalna

PODZIEL SIĘ OPINIĄ