< Powrót
11
sierpnia 2017
Tekst:
STAP
Zdjęcie:
STAP

Każdy może być żeglarzem – zakończenie akcji

W niedzielę, 13 sierpnia w godz. 9-10 w Basenie Prezydenckim w Gdyni zacumuje „Pogoria”. Z żaglowca zejdą ostatni  uczestnicy akcji zorganizowanej przez The Sail Training Association Poland – armatora jednostki , pod nazwą „Każdy może być żeglarzem”.

W akcji wzięły udział 204 osoby z całej Polski, a w ostatnim etapie, kończącym się w niedzielę 44 kobiety, członkinie Stowarzyszenia Niebieski Motyl.

Wcześniej, w dniach 1-7 sierpnia podobna załoga, złożona dodatkowo z dziewcząt z rodzin wielodzietnych, brała udział, w ramach TSR 2017, w regatach z Kłajpedy do Szczecina. Między 9 a 10 sierpnia, w drodze ze Szczecina do Gdyni, załoga była współorganizatorem pikniku profilaktyki nowotworowej w Świnoujściu, gdzie na pokładzie „Pogorii” prowadzone były m.in. bezpłatne badania lekarskie.

„Pogoria”, po tygodniowym przeglądzie technicznym w stoczni w Gdańsku, 19 sierpnia na rok opuści Gdynię i Bałtyk, wypływając na Morze Śródziemne, gdzie tradycyjnie STAP prowadzi swój sail training dla młodzieży z całej Polski.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ