< Powrót
6
września 2017
Tekst:
mat. prasowe PSK505
Zdjęcie:
Alina Limańska-Michalska

Klasa 505: Regaty w Kamieniu Pomorskim

W nadchodzący weekend (8-10 września) w Kamieniu Pomorskim odbędą się regaty klasy 505. Będzie to przedostatnia impreza zaliczana do tegorocznej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Organizatorzy spodziewają się nawet dwudziestu ekip. Na starcie pojawi się czołówka zawodników walcząca o punkty rankingowe. Kamień Pomorski odwiedzi także wielokrotny mistrz świata Niemiec Holger Jess.

Regaty zostaną przeprowadzone na Zalewie Kamieńskim, bardzo dobrze znanym zawodnikom klasy 505. Zwykle panują tam doskonałe warunki do żeglowania. W nadchodzący weekend prognozowany jest wiatr o prędkości około 20 węzłów, przy którym łódki klasy 505 pływają z dużymi prędkościami, zwłaszcza na kursach spinakerowych.

Po sobotnich wyścigach Holger Jess przeprowadzi intensywne szkolenie w zakresie optymalnych ustawień łódki dla kursów na wiatr. Szkolenie będzie jednym z etapów przygotowania polskich zawodników do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Gdyni.

Ostatnie tegoroczne regaty odbędą się w Szczecinie, ale już teraz wszyscy żeglarze rozmawiają o nadchodzących Mistrzostwach Świata Klasy 505, które w 2018 roku odbędą się w Gdyni.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ