< Powrót
7
czerwca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Pedro Martinez/ Sailing Energy/ World Sailing

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na prowadzeniu w Santander

Polacy świetnie spisują się w finałach Żeglarskiego Pucharu Świata w Santander. W środę 7 czerwca, po dwóch dniach wyścigów, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński prowadzą w klasie 49er, a Piotr Myszka jest trzeci w RS:X.

Trzecie, finałowe regaty Żeglarskiego Pucharu Świata bardzo dobrze rozpoczęli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk wygrali pierwszy wyścig, a w kolejnych zajmowali czołowe lokaty, dzięki czemu po dwóch dniach prowadzą w rywalizacji. Na kolejnych miejscach są Brytyjczycy – James Peters i Fynn Sterritt oraz Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell. Druga polska załoga w klasie 49er, Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (YKP Gdynia / SKŻ Ergo Hestia Sopot), po sześciu biegach jest jedenasta.

Dobrze idzie również naszej klasie RS:X. Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk) nie wygrał wprawdzie żadnego wyścigu, ale dzięki równym startom jest obecnie trzeci w klasyfikacji. Drugi z polskich windsurferów, Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), zajmuje dziesiąte miejsce. W rywalizacji prowadzi Holender Kiran Badloe.

Nieco gorzej rozpoczęła regaty Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która zajmuje siódme miejsce. Żeglarka dobre starty przeplata z nieco gorszymi, a do prowadzącej Brazylijki Patrycii Freitas traci 27 punktów.

Finały Żeglarskiego Pucharu Świata dla klas RS:X i 49er potrwają do soboty 10 czerwca.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ