października 2017
jsz
Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński z brązem w Japonii

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński zajęli trzecie miejsce w klasie 49er  w zawodach Żeglarskiego Pucharu Świata. Rozgrywki zaczęły się 15 października w Gamagori w Japonii.

Zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk rozpoczęli od trzynastego miejsca, ale w kolejnych wyścigach było już tylko lepiej. Dzięki temu bez problemu zakwalifikowali się do wyścigów medalowych, które kończyli na pierwszej, drugiej i siódmej lokacie. Pozwoliło im to zająć świetne trzecie miejsce.

Druga polska załoga, Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (KS AZS AWFiS Gdańsk, AZS Poznań), nie zakwalifikowała się do wyścigów medalowych i uplasowała na jedenastym miejscu. W klasie 49er zwyciężyli Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii, a srebro zdobyli ich rodacy James Peters i Fynn Sterritt – tegoroczni mistrzowie i wicemistrzowie świata.

W sobotę 21 października zmagania zakończyła również klasa RS:X kobiet. W jedynym wyścigu medalowym Kamila Smektała (YKP Warszawa) była czwarta, dzięki czemu w klasyfikacji końcowej uplasowała się na szóstym miejscu.

Jutro kończą wyścigi klasy Laser Standard i Radial, ale już wiadomo, że w biegach medalowych nie zobaczymy Polek. Magdalena Kwaśna (ChKŻ) i Agata Barwińska (MOS SSW Iława) zajęły odpowiednio osiemnaste i dziewiętnaste miejsce i nie powalczą o medale.

Ścigać się będą także klasy RS:X mężczyzn i 470. Aktualnie Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin / Chojnicki Klub Żeglarski) prowadzą w rywalizacji klasy 470, a Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest pierwszy w RS:X.