< Powrót
10
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Bartosz Modelski

Mistrzostwa Polski Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650

W Pucku rozpoczynają się MP Delphia 24 OD i Scandinavia Skippi 650 Delphia Yachts Star Telekom Cup 2017. Impreza odbędzie się w dniach 11-14 sierpnia. Udział w obu klasach zapowiedziało 18 załóg.

Pierwszego dnia odbędą się pomiary kontrolne oraz oficjalne zgłoszenia. W sobotę, niedzielę i poniedziałek zawodnicy wezmą udział w dwunastu wyścigach na Zatoce Puckiej. Zwycięzców poznamy 14 sierpnia podczas ceremonii oficjalnego zakończenia o godzinie 16.

– Po pięciu rozegranych w sezonie 2017 regatach, liderem Pucharu Polski klasy Delphia 24 OD jest Mariusz Trzciński z Chocolissimo Gang, drugie miejsce zajmuje Marcin Pietrzak z Auto Podlasie, trzecie Piotr Kowalewski z Marine Works Selden – mówi Krzysztof Kowalski ze Stowarzyszenia Regatowego Delphia 24. – Poza nadchodzącymi regatami w Pucku, przed naszymi zawodnikami jeszcze dwie imprezy, więc klasyfikacja sterników może ulec zmianie. Dlatego na pewno możemy się spodziewać zaciekłej sportowej rywalizacji, ale w duchu fair play.

Jacht Delphia 24 One Design powstał przy współpracy z polskim środowiskiem regatowym. Projektu podjął się znany i doświadczony polski projektant, Andrzej Skrzat. Jednostka łączy w sobie najistotniejsze cechy dwóch typów łodzi: mieczowo-balastowej – przystosowanej do pływania rekreacyjnego oraz typowej łodzi sportowej – świetnej do szkoleń, organizacji eventów i regat.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ