< Powrót
22
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017 – bez wyścigów

Drugi dzień Mistrzostw Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017 ze względu na burze zakończył się bez wyścigów, tak więc eliminacje do grup złotej i srebrnej nie są jeszcze zakończone.

Kibiców czeka jutro, 23 sierpnia, wiele emocji, zwłaszcza że organizator przygotował niezwykłą atrakcję. Od godziny 12, kiedy rozpoczną się wyścigi, na sopockim molo Waldemar Heflich, redaktor naczelny miesięcznika „Żagle” i Dominik Życki, olimpijczyk (z Mateuszem Kusznierewiczem) w klasie Star, będą komentować akcję na wodzie. Tym, którzy muszą zostać na lądzie, obserwację zawodów z bliska umożliwi transmisja na telebimie ustawionym przy sopockim molo.

Drugi dzień regat nie dopisał pod względem pogody. Dzisiaj (22 sierpnia) ogłoszono skład grup eliminacyjnych po przetasowaniu oraz zaplanowano dwa wyścigi. Po porannej odprawie zawodnicy stanęli w swoich akwenach, jednak nadciągająca burza uniemożliwiła przeprowadzenie rywalizacji.

Ze względu na niekorzystną prognozę pogody na resztę dnia, wyścigi zostały odwołane. Jutro zapowiada się  bardzo emocjonujący dzień, związany z zamknięciem eliminacji i przypisaniem do grupy, w której zawodnicy będą walczyć do końca MŚ.

Wyniki

Strona regat

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, Urząd Morski, Polski Związek Żeglarski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu i Żeglarski.info

PODZIEL SIĘ OPINIĄ