< Powrót
11
sierpnia 2017
Tekst:
Filip Lipski
Zdjęcie:
Grzegorz Mańkucki

Młodzież walczyła o mistrzowski tytuł w klasie Techno

W piątek 11 sierpnia zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w klasie Techno. W regatach współzawodniczyli zawodnicy i zawodniczki do lat 14, żeglujący na żaglach 5,8 i 6,8.

35 chłopców i 13 dziewcząt walczyło o tytuł mistrza Polski. Pomorskie reprezentowało osiem zawodniczek z klubów SKŻ i GKŻ oraz 24 zawodników z SKŻ GKŻ i UKS Kałębie Osiek. Mistrzynią Polski została Karina Filip z Gdańskiego  Klubu Żeglarskiego, a wśród chłopców najlepszy był Krzysztof Żarnowski z SKŻ Ergo Hestia Sopot.

Opiekun pomorskiej reprezentacji, trener Gdańskiego  Klubu Żeglarskiego Grzegorz Mańkucki podsumował występ swoich podopiecznych na Facebooku: „Mamy kolejnych Mistrzów! Karina Filip na mniejszym żaglu, tym razem z bardzo dużą przewagą, zdobywa drugi tytuł mistrzyni Polski w ciągu tygodnia. Kacper Jaskólski w regatach uznał jedynie wyższość Krzysztofa Żarnowskiego z Sopockiego Klubu Żeglarskiego i tym samym zdobył tytuł wicemistrza Polski! Na wysokim 5 miejscu regaty skończył Filip Dmochowski, 7 miejsce zajęła Maja Bartkowska a na 9 regaty ukończył Tomek Skowronek. Teraz zawodników czeka tydzień wolnego i rozpoczynamy przygotowania do mistrzostw swiata”.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ