< Powrót
2
czerwca 2017
Tekst:
Daniel Sokołowski
Zdjęcie:

Mrągowo Siwik Cup/Stomasz Cup 2017

Już jutro, 3 czerwca w Mrągowie ruszają kolejne regaty zaliczane do Pucharu Polski Klasy Omega. Udział potwierdziła cała czołówka tego sezonu.

Rywalizację o Puchar Polski rozpocznie m.in. załoga aktualnych mistrzów Polski w klasie Sport, Vector Sails, z Kamilem Ortylem za sterem. Groźne z pewnością będą także załogi, które niedawno zakończyły rywalizację w Akademickich Mistrzostwa Polski w Wilkasach.

Oprócz Omeg (Omega Sport i Omega Standard) w regatach ścigać się będą także klasy Open Kabinowa i Open Otwartopokładowa. Ich rywalizacja będzie zaliczana na cyklu Grand Prix Mrągowa.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. W sobotę w okolicach mrągowskiego amfiteatru zaplanowano imprezę dla uczestników regat i kibiców, podczas której odbędzie się m.in. wręczenie nagród dla załóg startujących w Grand Prix Mrągowa oraz koncert – niespodzianka.

Zawiadomienie o regatach

Portem regat będzie Ekomarina na jeziorze Czos, nieopodal słynnego amfiteatru.

Więcej informacji: klasaomega.pl i facebook.pl/klasaomega

Klasa Omega to jedna z najstarszych polskich klas żeglarskich. Obecnie także najliczniejsza seniorska flota regatowa w Polsce. Od wielu lat miłośnicy tej klasy ścigają się w dziesiątkach regat rozgrywanych na terenie całego kraju, w tym w cyklu Pucharu Polski, organizowanym przez Polski Związek Klasy Omega. W sezonie 2017 planowane jest rozegranie ośmiu eliminacji, w tym także Mistrzostw Polski w Pucku. 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ