października 2017
jsz
Patrik Pollak

MŚ Techno 293: Medale nie dla Polaków

Trzynaste miejsce Nell Ryan z SKŻ Ergo Hestia Sopot to najwyższa polska lokata na Mistrzostwach Świata w klasie Techno 293, które w sobotę 28 października zakończyły się w Salou w Hiszpanii.

Zawody rozgrywane były przy kapryśnej pogodzie. Jeszcze na początku regat wiatr nie stwarzał problemów, ale później znacznie utrudniał przeprowadzanie wyścigów. Dopiero na koniec pogoda zaczęła sprzyjać młodym windsurferom. W zmaganiach zdecydowanie najlepiej spisali się zawodnicy z Izraela, który zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach. Polacy spisali się niestety nieco gorzej.

W kategorii U15 Nell Ryan zajęła trzynaste miejsce. Sopocka żeglarka pływała nierówno – z jednej strony potrafiła wygrać wyścig, ale z drugiej dwa razy kończyła je w trzeciej dziesiątce. Na dziewiętnastej pozycji rywalizację ukończyła Aleksandra Wasiewicz, a na dwudziestej czwartej Amelia Zalewska (wszystkie z SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zwyciężyła Ella Benbenisti.

W grupie złotej chłopców w kategorii U15 najlepszy z Polaków, Krzysztof Żarnowski (także SKŻ Ergo Hestia Sopot), uplasował się na dwudziestej lokacie. Pierwsze miejsce zajął Daniel Basik-Tashtash.

W kategorii U17 dziewcząt dwudzieste piąte miejsce zajęła Agata Banach (AZS Poznań), a chłopców dwudziesty siódmy był Kamil Manowiecki (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Zwyciężyli Linoy Geva i Roi Hillel.