< Powrót
5
czerwca 2017
Tekst:
Mateusz Kossakowski
Zdjęcie:
mat. prasowe

Omegi ponownie wystartowały w Mrągowie

Kolejne regaty eliminacyjne Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2017 – Regaty Siwik Holiday/Stomasz Cup odbyły się 3-4 czerwca na jeziorze Czos. Na starcie pojawiło się 45 jachtów i w ponad 120 żeglarzy.

Była to kolejna okazja do zdobycia punktów do ogólnych klasyfikacji ŻGPM i do przybliżenia awansu do, zaplanowanego na 26 sierpnia, finału cyklu. Jednocześnie podczas imprezy odbywały 3 eliminacje Pucharu Polski Klasy Omega, które po dłuższej nieobecności wróciły do Mrągowa.

Niestety wiatr tym razem wyjątkowo nie sprzyjał. Z powodu złych warunków pogodowych sędziowie zdecydowali się odwołać sobotnie wyścigi i wszystkie klasy spotkały się ponownie na wodzie w niedzielę. Z planowanych dziewięciu wyścigów udało się rozegrać jedynie dwa, ale pogoda była jedynym elementem, na który można było narzekać.

Ostatecznie w klasyfikacji Jachtów Kabinowych zwyciężyli: Jan Jakowicki, Mariusz Boliszewski i Maciej Pernail. Warto podkreślić, że załoga w poprzednich regatach zadebiutowała w cyklu i już osiąga świetne wyniki.  Drugie miejsce przypadło załodze Delphi 24 OD: Grzegorzowi Pieczko, Lucynie Pieczko i Błażejowi Bednarczykowi. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła kolejna załoga pływająca na Delphi: Jakub Malicki, Jerzy Penczonek, Paweł Żelazny oraz Kacper Malicki.

W klasie Jachtów Otwartopokładowych puchar za pierwsze miejsce po raz pierwszy trafił do Tomasza Krzywosza oraz Mateusza Kozłowskiego, którzy tym samym potwierdzili swoje aspiracje do awansu do finału. Drugie miejsce na remisie zajęła ekipa startująca na katamaranie – Sebastian Jurkiewicz i Jakub Jurkiewicz. Trzecie zaś zdobył Maciej Majak oraz Tomasz Kodź.

Zawodnicy ścigali się również w klasyfikacjach Pucharu Polski Klasy Omega: Standard i Sport. W klasie Omega Standard zgłosiło się 15 łódek. Puchar za pierwsze miejsce trafił do Michała Gajdy, Jakuba Kołakowskiego oraz Mariusza Kołakowskiego. Tuż za nimi, lecz ze sporą stratą punktował uplasowała się załoga: Adam Perczyński, Wojciech Perczyński i Grzegorz Perczyński. Trzecie miejsce przypadło Piotrowi Bokoty, Pawłowi Bokoty oraz Konradowi Bokoty. W klasie Omega Sport zwyciężył sternik Kamil Ortyl wraz z Markiem Gozłowskim i Maciejem Theusem. Na drugim miejscu byli Igor Tarasiuk, Bartosz Sadowski i Jakub Pawlikowski, a na najniższym stopniu podium stanęli: Daniel Sokołowski, Piotr Inglot oraz Mieszko Morawski.

Następne regaty Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa odbędą się 1 lipca. Impreza będzie jednym z elementów hucznie obchodzonych Dni Mrągowa, podczas których na scenie amfiteatru będzie można za darmo posłuchać m.in.:  Cleo, Patryka Kumora, Łąki Łan, zespołu Strachy na Lachy, naszej reprezentantki na tegoroczną Eurowizję Kasi Moś oraz zespołuVOX.

Wyniki

 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ