< Powrót
12
sierpnia 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jesus Renedo/Sailing Energy/Aarhus 2018

Paweł Tarnowski drugi w Aarhus

W sobotę 12 sierpnia część klas zakończyła wyścigi w Tygodniu Olimpijskim Aarhus – regatach testowych przed organizowanymi tam w przyszłym roku mistrzostwami świata. W zawodach najlepiej spisał się Paweł Tarnowski, który zajął drugie miejsce w klasie RS:X.

Żeglarz z SKŻ Ergo Hestia Sopot przez większą część, rozpoczętych we wtorek, zawodów prowadził w klasyfikacji, a przed wyścigiem medalowym prowadził różnicą dwunastu punktów nad Francuzem Louisem Giardem. Niestety w ostatnim wyścigu Polak nie zdołał utrzymać przewagi nad rywalem i, przy identycznej liczbie punktów, spadł na drugą lokatę.

Na czwartym miejscu regaty zakończył Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk). Ubiegłoroczny mistrz świata w klasie RS:X przez całe zawody żeglował równo, jednak w wyścigu medalowym dał się prześcignąć Holendrowi Kiranowi Badloe, który zajął trzecią lokatę. W czołówce znalazł się także Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), który był dwunasty.

W rywalizacji kobiet w wyścigu medalowym wzięła udział jedynie Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która ostatecznie uplasowała się na dziewiątej lokacie. Trzy miejsca niżej znalazła się Kamila Smektała (YKP Warszawa), a pięć Agnieszka Bilska (Gdański Klub Żeglarski). Pierwsze miejsce zajęła Lilian de Geus z Holandii.

W niedzielę 13 sierpnia zmagania zakończą klasy Finn, Laser Standard i Radial oraz 470. Póki co najlepiej spisują się Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek-Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin / Chojnicki Klub Żeglarski), które zajmują drugie miejsce w rywalizacji 470.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ