< Powrót
13
listopada 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
World_Sailing

Pierwsze mistrzostwa świata w e-żeglarstwie ogłoszone!

Obradująca w Meksyku w dniach 4 – 12 listopada  federacja World Sailing ogłosiła, że w 2018 roku odbędą się pierwsze Mistrzostwa Świata w e-Żeglarstwie – eSailing World Championship.

Zmagania komputerowych graczy nie są niczym nowym, od kilku też lat na popularności zyskują wirtualne sporty. Tylko w tym roku e-kierowcy mogli po raz pierwszy rywalizować w oficjalnych wyścigach Formuły 1, a piłkarska Legia Warszawa utworzyła sekcję e-sportu i zakontraktowała pierwszego gracza. Ten trend dotarł również do władz światowej federacji żeglarskiej, która jako jedna z pierwszych postanowiła zorganizować mistrzostwa świata.

Zmagania zaczną się w 2018 roku. Zawodnicy będą przez kolejne miesiące zbierać punkty.  Najlepsi wezmą udział w fazie play-off, a następnie w finałach, które zostaną zorganizowane w listopadzie w Sarasocie w USA. Zanim jednak rywalizacja się rozpocznie, World Sailing musi dostosować przepisy żeglarskie do pływania wirtualnego.

Partnerem World Sailing przy organizacji mistrzostw będzie Virtual Regatta – największa platforma wirtualnego żeglowania. To właśnie dzięki niej, podczas ostatnich Vendée Globe w e-wyścigu dookoła świata wzięło udział blisko pół miliona graczy. Na co dzień w takich wydarzeniach bierze udział nawet milion osób. Co warte podkreślenia, połowa z nich to nie są żeglarze… Żeby spróbować swoich sił w mistrzostwach nie potrzeba zatem żeglarskiego doświadczenia.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ