< Powrót
7
czerwca 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
oceanchallenge.club

Polacy w regatach śródziemnomorskich

Przemysław Tarnacki z załogą Ocean Challenge Yacht Club wystartuje w regatach Giraglia Rolex Cup, które toczyć się będą w dniach 9-17 czerwca.

Dwudziestoosobowa załoga reprezentująca Ocean Challenge Yacht Club wystartuje w 65. edycji najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym Giraglia Rolex Cup, które już za kilka dni rozpoczną się w St. Tropez. Polacy zadebiutują na zaawansowanym technologicznie jachcie klasy Volvo Ocean Race 70.

Do ostatecznej klasyfikacji liczone będą wyniki trzech dni wyścigów taktycznych wokół St. Tropez (11-13 czerwca) oraz wyścig nawigacyjny na dystansie 243 mil morskich – słynna La Giraglia z metą w Genui (14-16 czerwca). Wcześniej polska załoga odbędzie dwa dni treningowe na Zatoce St. Tropez.

– To będzie nasz piąty start w tych wspaniałych regatach, po raz pierwszy jednak na tak nowoczesnym i szybkim jachcie – mówi skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki. – Prognozy pogody są korzystne, czeka nas bardzo dużo pracy i solidny żeglarski tydzień!

Polacy płyną na jachcie „Green Dragon” klasy Volvo Ocean Race 70. Jacht wykonany jest w 100 proc. z carbonu, posiada uchylny kil, miecze i sporą powierzchnię żagli, która z łatwością umożliwia osiąganie prędkości w okolicach 30 węzłów. Na tym samym jachcie w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race startował Brytyjczyk Ian Walker, późniejszy zwycięzca tych regat.

Strona regat

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Jego członkowie regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak m.in. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ