< Powrót
23
maja 2017
Tekst:
Adam K. Kapczyński
Zdjęcie:
Krzysztof Polak
Laureaci wyścigu z 2016 r.

Puchar Mariny Elbląg 2017

Puchar Mariny Elbląg to propozycja Stowarzyszenia Jachtklub Elbląg na spędzenie na wodzie weekendu od 23 do 25 czerwca 2017 roku. Dużo sportowego żeglarstwa według zasad fair play, dobra zabawa i wspaniałe towarzystwo.

Coroczne regaty wokół Zalewu Wiślanego organizowane przez Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg mają długoletnią historię. Integrują społeczność żeglarską wód Zalewu Wiślanego głównie dlatego, że ich trasa przebiega wzdłuż linii brzegowej całego akwenu, przez każdy z portów macierzystych żeglarzy biorących udział w wyścigu.

Nowa formuła zmagań na Zalewie Wiślanym o nazwie Puchar Mariny Elbląg wpisuje się w historyczną tradycję regat długodystansowych. Celem organizatorów jest, by były to regaty współtworzone przez ich uczestników.

Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objął komandor Jachtklubu Elbląg, Ryszard Seroka. Regaty zaliczane są do Pucharu Zalewu Wiślanego oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

Zawody zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start odbędzie się 24 czerwca o godzinie 10, na redzie portu Krynica Morska. Trasa zostanie usytuowana po pławach nawigacyjnych i żółtych pławach pneumatycznych. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Krynica Morska.

Zakończenie imprezy, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i losowanie nagród zaplanowano 24 czerwca o godz. 19, podczas gali w ogrodzie Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej.

Zawiadomienie o regatach

Zapisy

Trasa

Strona  organizatora

PODZIEL SIĘ OPINIĄ