< Powrót
7
czerwca 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Gdański Ośrodek Sportu

Puchar Mariny nie tylko dla wilków morskich

W dniach 10-11 czerwca w Marinie Gdańsk zagoszczą żeglarze, by ścigać się w XI Regatach o Puchar Mariny Gdańsk, zaliczanych do Pucharu Zatoki Gdańskiej oraz Pucharu Bałtyku Południowego.

O profesjonalizm przebiegu zawodów zadba zespół sędziowski z Tomaszem Sawukinasem, sędzią klasy pierwszej PZŻ, na czele. Planowane jest rozegranie czterech wyścigów, po dwa każdego dnia.

W latach ubiegłych w regatach startowali najlepsi żeglarze z Trójmiasta, woj. pomorskiego, a także reprezentanci Szwecji, Niemiec i Rosji. Byli to: kpt. Jacek Chabowski, były minister sprawiedliwości – prof. Zbigniew Ćwiąkalski, kpt. Konrad Smoleń, kpt. Maciej Polański z  JKMW Kotwica Gdynia, kpt. Tomasz Konnak  z JKM Gryf Gdynia, kpt. Czesław Perlicki z YKP Gdynia, kpt.  Lennart Andreasson reprezentujący Spinddens BK, kpt. Krzysztof Paul z AKM Gdańsk oraz kpt. Jerzy Jankowski z JK Stoczni Gdańskiej.

W tym roku dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. Po zmaganiach na wodzie, w sobotę 10 czerwca 2017, od godziny 18 rozpoczną się koncerty szantowe. Muzycy zagoszczą na scenie ustawionej w Marinie Gdańsk. Wystąpią: EKT Gdynia, Żeglarze Portowi oraz Old Marinners.

Organizatorem jest miasto Gdańsk oraz  Gdański Ośrodek Sportu. Współorganizatorem od 2014 Pomorski Związek Żeglarski. Partnerami zaś Związek Miast i Gmin Morskich oraz Gdańska Federacja Żeglarska.

Zawiadomienie 

PODZIEL SIĘ OPINIĄ