< Powrót
5
czerwca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Samorządowcy powalczą na Puckach

W piątek 9 czerwca w Pucku odbędą się VII Samorządowe Regaty Województwa Pomorskiego o Puchar Marszałka Mieczysława Struka.

Zawody odbywać się będą na mieczowych łódkach klasy Puck, skonstruowanych przez Franciszka Lewińskiego w 1996 roku, już po raz siódmy.

– Idea regat jest taka, żeby przybliżyć samorządowcom tematykę żeglarską – mówi Sławomir Dębicki, prezes Polskiego Stowarzyszenia Klasy Puck. – Województwo pomorskie ma bardzo dużo akwenów, ale z popularnością żeglarstwa jest różnie.

W ubiegłym roku w zawodach wzięło udział piętnaście załóg. Reprezentowały władze gminne (Czersk, Kosakowo, Puck, Wejherowo, Pruszcz Gdański i Gniewino), powiatowe (Puck, Kościerzyna i Tczew) oraz miejskie (Puck, Rumia, Gdańsk). Wygrała gmina Kosakowo ze sternikiem Marcinem Styborskim.

Organizatorzy planują przeprowadzenie pięciu wyścigów. Po rozegraniu co najmniej czterech, wynik najgorszego będzie odrzucany. Regaty zostaną uroczyście otwarte o 10, a godzinę później rozpocznie się pierwszy bieg. Zakończenie odbędzie się po godzinie 15.

Organizatorem regat jest Harcerski Ośrodek Morski w Pucku, a współorganizatorem Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck i Pomorski Związek Żeglarski.

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ