< Powrót
20
października 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Impact Production

Śląski finał ligowy

21 października na Zalewie Rybnickim odbędzie się finał Śląskiej Ligi Regatowej, cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Faworytami są prowadzące w rankingu załogi Instalmex, Inżbud i Nowy Dom.

Finał będzie jednocześnie czwartą rundą Ligi rozgrywanej od początku września. To już piąta edycja rozgrywek organizowanych nieprzerwanie od 2015 roku. Dla publiczności przygotowano atrakcję w postaci darmowych rejsów jachtem żaglowym wokół trasy regat.

O zwycięstwo w tej edycji walczy siedem załóg ścigających się na jednakowych, dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650. Trzy załogi od początku walczą o czołowe miejsca, co regaty zamieniając się pozycjami.

W roli lidera wystartuje załoga Krzysztofa Harnasza z Instalmex’u z 21 pkt na koncie, ale tuż za nimi, z dwoma punktami straty, ekipa z Nowego Domu i z czterema punktami załoga Radka Jamroza z Inżbudu.

Ponieważ ostatnia runda liczona jest podwójnie, praktycznie oznacza to, że ta załoga, która wygra sobotnie regaty zwycięży w klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacja po trzech rundach:
Instalmex – 21cpkt
Nowy Dom – 19 pkt
Inżbud – Rybnicki Klub Żeglarski – 17 pkt
Possible Worldwide Polska – 12 pkt
MultiComfort – 7 pkt
Śląski Yacht Club 2 – 6 pkt
Śląski Yacht Club K4D – 5 pkt

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu miasta Rybnik. Organizatorem jest firma MT Partners.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ