< Powrót
4
sierpnia 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Sopot Match Race 2017 – dzień bez wiatru

Drugiego dnia rozgrywek Sopot Match Race wiatr, a ściślej jego brak pokrzyżował plany organizatorów. O wejściu do ćwierćfinału zdecydowała wczorajsza runda Round Robin.

Na czwartek, 3 sierpnia, zaplanowana była druga runda Round Robin, czyli „każdy z każdym”. Pomimo usilnych starań nie udało się jednak dokończyć wyścigów. Podczas trzeciego flight’u wiatr osłabł na tyle, że uniemożliwił kontynuację zmagań.

Organizatorzy do końca dnia czekali na poprawę warunków wiatrowych, ale niestety zawodnicy nie wyszli powtórnie na wodę. Komisja regatowa podjęła decyzję o anulowaniu całej drugiej rundy Round Robin. W związku z tym, eliminacjami do ćwierćfinałów była  runda pierwsza.

Dzisiejsze wyścigi play-off wyłonią trzech półfinalistów. Pierwszym już wczoraj została załoga Dejana Presena, która zwyciężyła w pierwszej rundzie Round Robin.

Na play-off’y składają się cztery rundy. Załogi walczą parami, do dwóch wygranych w każdej z nich. System ten daje większe możliwości awansu załogom, które uzyskały lepsze wyniki w środowych eliminacjach.

Każda załoga ma jednak szansę wejścia do półfinału, nawet jeśli wcześniej nie uzyskała najlepszych wyników. Wszystko rozstrzygnie się dzisiaj. Prognozy są obiecujące, siła wiatru ma znacznie wzrosnąć.

W pierwszym dzisiejszym starcie zmierzą się:
– Karol Jabłoński vs. Valdemar Lipavski,
– Patryk Zbroja vs. Przemysław Tarnacki,
– Szymon Jabłkowski vs. Andrei Nikolayev.

Po południu odbył się skippers briefing, na którym arbitrzy wyjaśnili zmiany i przedstawili plan na nadchodzące dni. Sternicy wylosowali jachty na których rozpoczną dzisiejsze zmagania.

Wyniki losowania

Karol Jabłoński – Multikino
Valdemar Lipavski – Sofitel
Patryk Zbroja – Audi
Przemysław Tarnacki – Bavaria
Szymon Jabłkowski – Dr Irena Eris
Andrei Nikolayev – Alber Riele

Zaktualizowany program zawodów na nadchodzące dni:

Piątek, 4 sierpnia
11.00-17.30 – Wyścig: play-off
17.30 –18.00 – Wyścig: Vip Race

Sobota, 5 sierpnia
10.00-15.00 – Wyścig: półfinały i finał
17.00 – Ceremonia zakończenia regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ