< Powrót
31
sierpnia 2017
Tekst:
lwn
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann

Teatralne rejsy z POZŻ

Stało się już tradycją, że każdego roku gośćmi Pomorskiego Związku Żeglarskiego są artyści, którzy podczas teatralnego lata występowali na scenie Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. W wolnych chwilach, mistrzowie sceny, na pokładzie jachtu „Allie” poznawali uroki żeglarstwa, odkrywali widoki Gdyni, Orłowa, Sopotu od strony morza.

W tym sezonie, na „Allie” trafili pracownicy – wolontariusze Teatru Atelier.  To młodzi ludzie studiujący na różnych uczelniach w Polsce. Z Krosna, Bartoszyc, Swarzędza, Wronek, Gdańska i Gdyni. Patrycja, Asia, Marcin, Ada i Lucas mają za sobą pierwsze próby sceniczne. Marcin to uczestnik misji katolickiej na Wyspach Zielonego Przylądka z własnym repertuarem wokalnym. Z charyzmą opowiadał o swoich podróżach po świecie. Lucas zdał w tym roku maturę i marzy o studiach z zakresu teatrologii w Anglii.

Wszyscy oni poświęcili czas i pracę swojej pasji – teatrowi. W teatrze robili niemal wszystko. Od działań marketingowych po sprzedaż biletów, sprzątanie widowni, opiekę nad widzem, utrzymanie sceny i widowni w sprawności technicznej. A nagrodą była możliwość oglądania spektakli bez ograniczeń i przeżywania ich każdego dnia na nowo. W zakamarkach duszy bowiem, każdy z wolontariuszy marzy o karierze aktorskiej.

A w Atelier spojrzenie na sztukę młodzi ludzie krystalizują dzięki panującej tam atmosferze i otoczeniu przewijających się przez tę scenę sław, pod opieką Andre Hubnera-Ochodlo, dyrektora teatru i Barbary Wiszniewskiej, prezesa Fundacji Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej.

Koniec lata. Teatr Atelier zamknął podwoje do następnego roku. Załogi „teatralnych rejsów” wzbogacone żeglarskimi przeżyciami obiecały w przyszłym roku znowu spotkać się z nami.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ