< Powrót
4
czerwca 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Optimist

Trudny Puchar Dziwnowa

W niedzielę 4 czerwca zakończyły się regaty o Puchar Dziwnowa. Najlepszy okazał się Igor Kuczys z Miejskiego Klubu Żeglarskiego Arka Gdynia.

W regatach wystartowało 157 zawodników klasy Optimist grupy A, którzy walczyli o prawo do reprezentowania Polski na najważniejszych imprezach w sezonie – Puchar Dziwnowa miał status III eliminacji do mistrzostw Europy i świata.

Niestety czterodniowa impreza upłynęła pod znakiem złej pogody. W czwartek 1 czerwca, pierwszego dnia zawodów, przez sztorm na Bałtyku, sędziowie przenieśli wyścigi na Zalew Kamieński. W kolejnych dniach warunki się zmieniły, ale wciąż nie sprzyjały uczestnikom – w piątek i sobotę przez słaby wiatr nie odbyła się część biegów, a w niedzielę zawodnicy nie ścigali się w ogóle. Ostatecznie udało się przeprowadzić sześć z planowanych piętnastu wyścigów.

Wyniki regat nie przyniosły wielkich niespodzianek. Pierwsze miejsce zajął Igor Kuczys z MKŻ Arka Gdynia, który wygrał też poprzednie eliminacje – Puchar YKP Gdynia. Drugi był Patryk Kosmalski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego, zdobywca ubiegłorocznego Pucharu Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. Trzecia lokata przypadła Maksymilianowi Cymermanowi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Barnim Goleniów.

Spośród dziewcząt najlepsza była Emilia Roszkowska z KS Spójni Warszawa, druga była Weronika Jaroszek z KSW Baltic, a trzecie miejsce przypadło Klarze Sobczak z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Wyniki:

Grupa złota

Grupa srebrna

PODZIEL SIĘ OPINIĄ