< Powrót
4
września 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Fb/Święto Wisły

Weź udział w Święcie Wisły

9 września mieszkańcy Warszawy już po raz dziesiąty zgromadzą się nad Wisłą, aby wspólnie celebrować święto królowej polskich rzek.  Wydarzenie ma na celu prezentację i promocję żeglugi oraz zachęcenie mieszkańców Warszawy i turystów do spędzania czasu nad rzeką i na rzece. 

W sobotę wszystkie oczy zwrócone będą na Wisłę. Organizator – miasto stołeczne Warszawa, zaprasza wszystkich wodniaków do aktywnego udziału. Miłośników kajaków zachęca do przyłączenia się do Wioślanej Masy Krytycznej. Warszawski Akademicki Klub Kajakowy „Habazie” ma do dyspozycji 200 kajaków! Oczywiście można pojawić się z własnym sprzętem: kajakiem, kanadyjką, hamburką, lejtakiem czy pontonem.

Zapisy

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie rozświetlona wieczorna parada na Wiśle, do udziału w której zapraszają armatorów jednostek motorowodnych z całego regionu. Wszystkie zgłoszone łódki zaprezentują się mieszkańcom miasta i turystom płynąc w szyku wzdłuż Bulwarów Wiślanych – miejscem zbiórki o godzinie 17 będzie bulwar Jana Karskiego.

Parada wystartuje o 19.20 i popłynie w stronę Portu Czerniakowskiego. Wodniacy stacjonujących nad Zalewem Zegrzyńskim lub na Kanale Żerańskim mogą przypłynąć na Święto Wisły wykorzystując śluzę na Żeraniu.

Jedną z najszybciej rozwijających się wodnych dyscyplin sportowych w ostatnich latach jest SUP (Stand Up Paddle). To sport wywodzący się od surfingu, ale znacznie prostszy, bardziej dostępny, a co ważniejsze – idealny na akweny  śródlądowe! Na 9 września zaplanowane zostały zawody Stand Up Battle of Warsaw 2017 – pierwsze w historii, nieoficjalne mistrzostwa Warszawy w pływaniu na desce z wiosłem. Bezpośrednio po rywalizacji odbędzie się  spływ z Portu Czerniakowskiego do Bulwarów Wiślanych.

To tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na 9 września. Tego dnia Wisła zapełni się najróżniejszymi jednostkami pływającymi, a wielu spośród uczestników imprezy będzie miało okazję zobaczyć swoje miasto z rzecznej perspektywy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Roku Rzeki Wisły.

Informacje na temat poszczególnych wydarzeń realizowanych w ramach Święta Wisły 2017 publikowane będą na Facebooku. Kontakt w sprawie parady jednostek wodnych: parada@vmgpr.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ