< Powrót
8
czerwca 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
UKS Navigo

Widowiskowe regaty katamaranów w Sopocie

10 i 11 czerwca w Sopocie, w ramach Pucharu Polski Katamaranów 2017, odbędą się Regaty Katamaranów Trzy Mola. W sobotę przed wyścigami, o godz. 11.30 przy sopockim molo będzie można oglądać paradę katamaranów.

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem miasta Sopotu oraz auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Weźmie w nich udział ponad 35 dwukadłubowych jednostek: katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie sześciu wyścigów dla każdej klasy.

Wyścigi startują w sobotę od godz. 12, a w niedzielę o 11.30. Trasa regat ustawiona będzie w pobliżu mola w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczna z lądu.

– Tegoroczny sezon regatowy rozpoczął się bardzo dobrze – mówi komandor UKS Navigo Sopot Jacek Noetzel. – Dopiero początek czerwca, a my już jesteśmy po dwóch udanych imprezach polskich i doskonałym występie naszych zawodników na arenie międzynarodowej. W ostatni weekend Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot) wygrał prestiżowe regaty A-class European Spring Championship 2017 na jeziorze Garda. Również pozostali startujący Polacy zaprezentowali się dobrze, zajmując miejsca w pierwszej piętnastce: Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot) – był szósty, Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) – dziesiaty, Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot)  – jedenasty i Michał Korneszczuk (Yacht Club Gdańsk) piętnasty. Nasz klub jest organizatorem i gospodarzem Mistrzostw Świata Katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana temu wydarzeniu. Do regat zgłosiło się już ponad 120 zawodników, a do imprezy jeszcze dwa miesiące. Wśród nich światowa czołówka żeglarska – wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Staramy się przygotować do tych regat jak najlepiej, dlatego każde zawody w Sopocie są potrzebne, aby„ujarzmić” akwen. Nasi zawodnicy od lat stanowią czołówkę zawodników A klasy, jednak u siebie musimy dać z siebie wszystko i pokazać na co naprawdę nas stać.

Regaty „Trzy Mola” to kolejna impreza bogatego sezonu regatowego 2017 po Sopot Catamaran Cup i Pucharze PZŻ w maju. Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 „Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot” będą kolejnymi regatami treningowymi do regat eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Świata 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Pierwsze eliminacje do MŚ odbyły się podczas Pucharu PZŻ klas nieolimpijskich w Krynicy Morskiej, kolejne będą w lipcu w Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

Kolejne regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:
15-17 sierpnia – Mistrzostwa Polski katamaranów klasy A
19-26 sierpnia – Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A
23-24 września – Puchar UKS Navigo, Mistrzostwa Polski F18 i Open

Strona UKS Navigo

Fanpage

PODZIEL SIĘ OPINIĄ