< Powrót
10
sierpnia 2017
Tekst:
PSK505
Zdjęcie:
PSK505

Żeglarski Puchar Polski w Krynicy Morskiej

W najbliższą sobotę, 12 sierpnia, w Krynicy Morskiej rozpoczną się regaty Pucharu Polski w dwóch klasach żeglarskich. O pucharowe punkty walczyć będą żeglarze klas 505 i Nautica 450.

Krynica Morska jest świetnym miejscem do rozgrywania regat i uprawiania turystyki wodnej. Wąski, porośnięty pięknymi lasami skrawek lądu z dwóch stron otoczony jest wodami Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Dzięki wyjątkowej lokalizacji i rozbudowanej infrastrukturze portu jachtowego istnieją tu świetne warunki do żeglowania.

Pięćsetpiątkarze już po raz trzeci odwiedzą Krynicę, klasa Nautica na wodach Zalewu ścigać się będzie po raz pierwszy.

Klasa 505

Regaty zaliczane są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. To czwarta impreza w tegorocznym pucharowym cyklu. Wcześniej na liście znalazł się Puck, Zbąszyń i Gdynia. W Krynicy organizatorzy spodziewają się  niemal dwudziestu załóg. Dotychczas w klasyfikacji Pucharu prowadzą załogi Mateusz Jura/Bartosz Chroł (AZS SGH Warszawa), Przemek Zagórski/Michał Olko oraz Adam Kuczyński /Andrzej Borowiak (ŻMKS Poznań).  W przyszłym roku w Gdyni zostaną zorganizowane Mistrzostwa Świata klasy 505. W regatach weźmie udział ponad 120 najlepszych załóg z całego świata.

Klasa Nautica 450

To również czwarta odsłona zmagań Pucharu Polski. Poprzednie edycje rozegrano w Warszawie, Kiekrzu i Gdańsku. Czołowe miejsca w dotychczasowej rywalizacji zajmują załogi Paweł Nawrocki/ Piotr Dzierżewicz, Witold Małecki/Maciej Odwazny oraz Tomasz Zambrzycki/Paweł Matusiak. Na linii startu spodziewamy się 10 załóg Nautica 450 w dwóch kategoriach: Race oraz Standard.

Sponsorem regat jest burmistrz Miasta Krynica Morska oraz żaglownia Narwal Sails.

Relację z wydarzeń można śledzić na Facebooku klasy 505.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ