< Powrót
2
czerwca 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Klub Sportowy „Iskra”

Żeglarze powalczą o Puchar Rektora – Komendanta AMW

W weekend 3-4 czerwca w Gdyni odbędą się X Regaty o Puchary Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej. W tym roku w zawodach dodatkowo rywalizować będą uczestnicy International Nautical Competition.

W 2017 roku w Polsce po raz pierwszy odbędą się International Nautical Competition, czyli zawody dla studentów morskich uczelni wojskowych z całego świata. Impreza uczcić ma 95-lecie powstania wyższego morskiego szkolnictwa wojskowego.

3 i 4 czerwca studenci wezmą udział w Regatach o Puchary Rektora – Komendanta Akademii Marynarki Wojennej, a później przeniosą się do Czernicy i Chojnic, żeby zmierzyć się m.in. w zawodach wioślarskich i pływackich.

W części żeglarskiej International Nautical Competition rywalizować będą załogi z Polski, Rumunii, Bułgarii oraz wspólny team Kataru i Kuwejtu.

– Załogi wojskowe będą ścigały się na Delphiach 28 – tłumaczy Ireneusz Kamiński z Klubu Sportowego „Iskra” przy Akademii Marynarki Wojennej. – Pozostali będą rywalizowali na jachtach Skippi 650. Nie wiemy jednak jeszcze, ile załóg w sumie wystartuje w regatach.

W ciągu dwóch dni planowane jest przeprowadzenie siedmiu wyścigów. Start do pierwszego w sobotę o 11.30. Zakończenie planowane jest w niedzielę o godzinie 15.

Organizatorem regat jest Akademia Marynarki Wojennej i Klub Sportowy „Iskra” przy AMW, przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ