Konwent Komandorów Pomorskiego Związku Żeglarskiego został powołany do życia 28 lutego 2015 r. podczas Zjazdu Komandorów PoZŻ w Gdyni jako ciało doradcze dla Zarządu PoZŻ.

W jego skład wchodzą wg. stanu z dnia 1 lutego 2017 r.:

 

  1. Wacław Liskiewicz – komandor – AKM Gdańsk
  2. Krzysztof Pestka – komandor – ChKŻ Chojnice
  3. Jan Jakubowski – komandor – Gdański Klub Morski LOK
  4. Michał Rzeszot – prezes – SŻ GKP „Neptun” Gdańsk
  5. Grzegorz Mańkucki – prezes – Gdański Klub Żeglarski
  6. Weronika Pyda-Ledwoń – komandor – Harcerski Jacht Klub „Wodnik” Gdańsk
  7. Bogdan Klauza – komandor – Harcerski Krąg Morski „Bryzg” Puck
  8. Edward Kinas – komandor – JKMW „Kotwica” Gdynia
  9. Dariusz Szumiński – komandor – JKM „Gryf” Gdynia
  10. Ireneusz Gordon – komandor – Jachtklub „Portowiec” Gdańsk
  11. Jerzy Czarniawski – komandor – Jachtklub Stoczni Gdańskiej
  12. Piotr Buczkowski – komandor – Klub Motorowo-Żeglarski „Bliza” Gdańsk
  13. Ireneusz Kaminski – prezes – KS „Iskra” AMW Gdynia
  14. Eugeniusz Bernat – prezes – KS Zatoka Puck
  15. Roman Zagórski – prezes – Klub Turystyki Żeglarskiej „Elemir” Gdańsk
  16. Marek Potocki – komandor – Klub Wodny LOK Starogard Gdański
  17. Dariusz Kłudka – prezes – Klub Żeglarski „VI-KING” Człuchów
  18. Andrzej Dziuban – komandor – Klub Żeglarski „Polpharma” Starogard Gdański
  19. Waldemar Moska – prezes – KS AZS AWFiS Gdańsk
  20. Ireneusz Klunder – komandor – LKS Charzykowy
  21. Andrzej Lutomski – komandor – MKŻ „Arka” Gdynia
  22. Andrzej Chojnacki – komandor – Morski Klub Żeglarski AZS Gdańsk
  23. Maciej Polański – prezes – Morskie Stowarzyszenie Regatowe Gdynia
  24. Piotr Mroczek – komandor – PKM GDAŃSK
  25. Sławomir Dębicki – prezes – Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck
  26. Jakub Pankowski – komandor – SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej
  27. Elżbieta Porowska – prezes – SŻ Pałacu Młodzieży Gdańsk
  28. Krystian Piotr Hlavaty – komandor – SKŻ Sopot
  29. Mirosław Pikuła – prezes – Stowarzyszenie Port Mechelinki
  30. Łukasz Żarna – komandor – Stowarzyszenie GKM „Cedrus” Gdańsk
  31. Mariola Wojewska – prezes – UKS „Cedraki” Cedry Małe
  32. Katarzyna Wrochna – prezes – UKS „Hals” Sopot
  33. Dariusz Hajduk – komandor – UKS „Kotwica” Gdynia
  34. Wojciech Sikorski – komandor – Centrum Sportów Wodnych „Opty” Ustka
  35. Ryszard Winnicki – prezes – UKS Wodniacy Garczyn
  36. Andrzej Uzdowski – prezes – UKS „Kałębie” Osiek
  37. Lechosław Borkowski – prezes – UKS „Wiking” Kamienica Królewska
  38. Hanna Kajeta – komandor – UKŻ „Lamelka” Kartuzy
  39. Arkadiusz Komorowski – prezes – UKŻ „Opti” CWM Gdynia
  40. Bogdan Olszewski – komandor – Jachtklub Morski „Roda” Gdynia
  41. Ewa Czentorycka-Kapturska – prezes – UKS Gdyńska Akademia Żeglarstwa Gdynia
  42. Jacek Noetzel – prezes – UKS „Navigo” Sopot
  43. Ewa Kwiecińska – prezes – UKS Jastarnia
  44. Michał Kozłowski – prezes – Yacht Club Rewa
  45. Kajetan Kilanowski – komandor – YK „Stal” Gdynia
  46. Agnieszka Kulesza – komandor – Yacht Klub Człuchów
  47. Adam Selonke – komandor – YACHT KLUB POLSKI GDYNIA
  48. Ignacy Makowski – komandor – YK Północny Gdańsk
  49. Wojciech Wicki – komandor – Tczewski Klub Morski
  50. Andrzej Mizgier – Usługi Rekreacyjne Gdańsk
  51. Rafał Zakrzewski – Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Gdańsk
  52. Andrzej Firyn – Agroturystyczna Stanica Żeglarska „Laj-Firyn” Osiek
  53. Lucjan Brudzyński – Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP Gdynia
  54. Krzysztof Piwnicki – Szkoła Żeglarstwa 4WINDS Gdynia
  55. Jarosław Popiołkiewicz – Centrum Rehabilitacji „Mira-Med” Gdynia
  56. Maciej Sodkiewicz – Szkoła Żeglarstwa Sekstant Tczew
  57. Andrzej Walczak – „Empatia” Fundacja na rzecz Integracji Społecznej Poznań
  58. Łukasz Dubiela – Fundacja Helios Gdynia