< Powrót
5
lutego 2016
Tekst:
IM
Zdjęcie:
Łukasz Głowala
Konferencja Bezpieczeństwa 2016

Żeglarze bezpieczni na morzu

19 marca, w godzinach 10-17 w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbędzie się Konferencja Bezpieczeństwa 2016. Ośmiu prelegentów zajmie się problematyką bezpieczeństwa żeglarzy i jachtów.

Michał Korneszczuk, żeglarz regatowy i morski, członek Yacht Klub „Stal” Gdynia, przedstawi najważniejsze informacje dotyczące minimalnego wyposażenia jachtów biorących udział w regatach, a także obowiązki organizatorów imprez żeglarskich w kontekście polskiego prawa.

Jan Młynarczyk, kapitan jachtowy i motorowodny, nauczyciel akademicki na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, zajmie się zagadnieniami związanymi z bezpieczną eksploatacją jachtów w aspekcie fizycznym i prawnym.

Marek Długosz, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) w Gdyni, opowie o możliwościach jednostek organizacyjnych Służby SAR  w zakresie udzielania pomocy żeglarzom znajdującym się w niebezpieczeństwie.

Wiktor Koszałkowski, przedstawiciel Inspektoratu Państwa Bandery (FSC) Urzędu Morskiego w Gdyni omówi zagadnienia prawne dotyczące jachtów morskich pod kątem bezpieczeństwa żeglugi.

Henryk Śniegocki, dr hab. inż. kpt. ż.w., profesor nadzwyczajny Akademii Morskiej w Gdyni, prorektor ds. morskich, przedstawi zagrożenia jachtu żaglowego ze strony statków o napędzie mechanicznym.

Jerzy Litwin, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku omówi ratownictwo morskie i bezpieczeństwo żeglugi w historii.

Alfred Naskręt, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni, opowie o autorskim projekcie szkolenia żeglarzy zawodowych.

Antoni Komorowski, profesor zw. dr hab., jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wyjaśni wpływ zrealizowanych inwestycji w rejonach plaż wybrzeża środkowego na bezpieczeństwo żeglugi.

Program konferencji

Prelegenci

Zarys wystąpień

Organizatorami sympozjum są Komisja Żeglarstwa Morskiego PZŻ i Pomorski Związek Żeglarski. Partnerem – Narodowe Muzeum Morskie i miasto Gdańsk.

Konferencja ma charakter otwarty, udział w niej jest bezpłatny. Można się zgłaszać telefoniczne (605 553 413, w godz. 8-16) lub mailowo (ilona.miluszewska@pozz.org.pl) do 25 lutego 2016 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, miasta, adresu mailowego i numeru telefonu. Liczba miejsc ograniczona.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0