O nas

Żeglarski.info Portal Informacyjny to projekt realizowany przez Fundację Aktywnie i Zdrowo z Gdyni, zajmującą się wspieraniem sportu, w tym również od kilku lat żeglarstwa, przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, który takiego wsparcia żeglarstwu udziela już od ponad pół wieku.

Żeglarski.info powstał w 2015 roku ze złożenia kilku stron internetowych, projektów prowadzonych do tej pory przez zespół pracowników i współpracowników obu organizacji. Ale nie jest ich prostą kontynuacją.

Żeglarski.info Portal Informacyjny, jak wskazuje jego nazwa, stawia sobie za cel komunikowanie o wszystkich aspektach polskiego żeglarstwa, przede wszystkim morskiego.

Żeglarski.info nie jest blogiem, ani inną tego typu amatorską stroną prowadzoną przez miłośników żeglarstwa. Jest oficjalnie zarejestrowanym tytułem prasowym – ISSN 2450-4106 – z redakcją zatrudniającą zawodowych dziennikarzy.

Staramy się aby naszym znakiem rozpoznawczym było publikowanie własnych, autorskich materiałów, a nie wyłącznie kopiowanie cudzych. Oddzielanie informacji od reklamy. Dyskutowanie, a nie obrażanie. Służenie żeglarzom, a nie sobie.

Słowem – rzetelna dziennikarska robota.