< Powrót
23
sierpnia 2015
Tekst:
mat. organizatora
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Walencji Laser

12 zawodniczek i 105 zawodników rywalizować będzie w ME Masters w klasie Laser

Od poniedziałku 24 sierpnia do piątku 28 sierpnia, 12 zawodniczek z ośmiu krajów i 105 zawodników z 17 państw rywalizować będzie na Zatoce Gdańskiej w Mistrzostwach Europy Masters, czyli żeglarzy powyżej 35 roku życia, w klasie Laser Standard i Laser Radial.

Na starcie gdyńskich regat stanie także 15 reprezentantów Polski – w tym gronie również mistrz Europy Master sprzed dwóch lat i wicemistrz świata w tej kategorii wiekowej z 2014 roku 37-letni Maciej Grabowski.

– Z powodu obowiązków zawodowych nie wziąłem udziału w ubiegłorocznym championacie Starego Kontynentu, który odbył się w Belgii, jednak do tej imprezy jestem dobrze przygotowany – mówi zawodnik YK Stal Gdynia. – Pływałem i z powodzeniem rywalizowałem nie wśród mastersów, ale w seniorskim gronie. W maju wygrałem w Pucku regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, a później zająłem w Holandii drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy.

Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich nie ukrywa, że w Gdyni zamierza po raz drugi zostać mistrzem Europy w tej kategorii wiekowej.

– Zawsze trzeba stawiać sobie najwyższe cele – zapewnia Grabowski. – Nie będą to jednak łatwe regaty, bo ten akwen jest bardzo wymagający, zatem cały czas trzeba być niezwykle skoncentrowanym. Poza tym ta impreza jest dla mnie jednym z etapów przygotowań do Mistrzostw Polski Seniorów, które w połowie września rozegrane zostaną w Gdańsku. W Górkach Zachodnich również planuję odegrać czołową rolę i ponownie pokonać, albo co najmniej ścigać się jak równy z równym, ze znacznie młodszymi zawodnikami.

Medaliści gdyńskich mistrzostw wyłonieni zostaną w piątek po rozegraniu 10 wyścigów. Każdego dnia zaplanowano po dwa starty – pierwsze wyścigi mają rozpoczynać się o godzinie 11.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ