< Powrót
19
czerwca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
mat. prasowe
Ford Focus Active Challenge Marek Rowiński
Marek Rowiński, ubiegłoroczny mistrz Polski we Freestyl’u.

14. edycja Pucharu Ford Kite Cup: Ford Focus Active Challenge

Jedną z pierwszych okazji dla zawodników do weryfikacji formy po zimie będą zawody Ford Focus Active Challenge. Odbywają się w ramach Pucharu Polski i mistrzostw Polski w kitesurfingu Ford Kite Cup 2019. Zawody rozegrane zostaną w dniach 21 – 23 czerwca na kempingu Chałupy III.

Przez ostatnie lata kitesurfing wykonał niebywały skok. Ewaluowały rozgrywane konkurencje, technika pływania i sprzęt. W Polsce rozwinął się system szkoleń zawodników i instruktorów, między innymi także dzięki utworzonemu parę lat temu Polskiego Związku Kiteboradingu.

To już 14. edycja Ford Kite Cup – pucharu trwającego nieprzerwanie od kilkunastu lat, co jest ewenementem w skali europejskiej. To największa i najbardziej znana sportowa impreza kitesurfingowa w tej części Starego Kontynentu.

Zawodnicy wystartują w trzech konkurencjach: Freestyl’u, Twin Tip Racingu oraz Kite Foilu. Szczególne emocje będzie budzić rywalizacja w konkurencji Kite Foil. Z roku na rok ściga się w niej coraz więcej zawodników i zawodniczek. W tym roku konkurencja Twin Tip Racing U 14 rozegrana zostanie w grupie wiekowej do lat 14, aby zachęcić i zmotywować młodych zawodników do startu w zawodach.

Biorąc pod uwagę zeszłoroczną punktację mistrzostw Polski, pierwszego miejsca we Freestyl’u będą bronić Katarzyna Lange i Marek Rowiński. Udział w zawodach zapowiedzieli również ubiegłoroczni triumfatorzy w konkurencji Kite Foil, Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu, który odpowiada za regulamin i przepisy współzawodnictwa.

Pod szyldem zawodów sportowych będzie działać również Vipowska Szkółka Kitesurfingowa, która jak co roku gościć będzie znanych sportowców, dziennikarzy i celebrytów.

Kalendarz zawodów o Puchar Polski i mistrzostwo Polski w kitesurfning Ford Kite Cup 2019:
21-23 czerwca Puchar Polski Ford Focus Active Challenge, kamping Chałupy III
5-7 lipca Puchar Polski Ford Focus Active Challenge, Jastarnia
26-28 lipca Puchar Polski AZTORIN Kite Challenge, Rewa
15-18 sierpnia Mistrzostwa Polski Ford Focus Active Challenge, Puck

PODZIEL SIĘ OPINIĄ