< Powrót
31
sierpnia 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Mikołaj Stokowski
42 Regatach o
42 Regaty o Puchar Obrońców Westerplatte z pokładu „Globe”.

14 jachtów ścigało się w 42 Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte

„PGO Good Speed”, „Hadar” i „Globe” to najlepsze jednostki w rozegranych w weekend 29-30 sierpnia 42 Regatach o Puchar Obrońców Westerplatte.

Cztery wyścigi – jeden długi o długości 20 Mm (Bieg o Puchar Obrońców Poczty Polskiej) i trzy krótkie na trasie liczącej 3-5 Mm – rozegrane zostały podczas organizowanych przez Yacht Klub Północny w Gdańsku 42 Regat o Puchar Obrońców Westerplatte. W imprezie wystartowało około 100 osób na 14 jachtach, które rywalizowały w grupach ORC, KWR i Open.

W grupie ORC zwyciężył jacht „PGO Good Speed” ze skipperem Łukaszem Trzcińskim (Marina Urody Gdynia), drugi był „Amaris” z Michałem Brudnickim (niezrzeszony), a trzecia „Czarodziejka” z Tomaszem Konnakiem (JKM Gryf Gdynia). W grupie KWR pierwsze miejsce zajął „Hadar” ze sternikiem Jerzym Brezdeniem (JKMW Kotwica), drugie „Agata 8” z Hubertem Cieślakiem (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a trzecie „Apus” ze Sławomirem Nojkiem (niezrzeszony).

W grupie Open triumfował „Globe” ze sternikiem Zbigniewem Gutkowskim (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), drugi był „Dancing Queen” z Jerzym Matuszakiem, a trzeci „Tornado” Andrzeja Załuckiego (JKMW Kotwica).

Regaty o Puchar Obrońców Westerplatte wchodzą w skład cyklu Pucharu Bałtyku Południowego i Pucharu Zatoki Gdańskiej. Organizatorem imprezy był Yacht Klub Północny, w partnerstwie z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ