< Powrót
11
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Alfred Farre
International Palamós Optimist Trophy

14 Polaków popłynie w 31. International Palamós Optimist Trophy

Blisko 600 Optimiściarzy z 33 krajów z całego świata rozpocznie w czwartek 13 lutego zmagania w 31. International Palamós Optimist Trophy.

Regaty organizowane w hiszpańskim Palamós to jedna z największych imprez dla zawodników klasy Optimist, która co roku przyciąga setki zawodników. Biorą w niej udział także Polacy – w 2019 roku Tomasz Bendlewski (YKP Gdynia) zajął pięćdziesiąte siódme miejsce, w 2018 roku Pola Dzik (YKP Gdynia) osiemdziesiąte siódme, a w 2016 roku Filip Szmit ( MBSW/UKZR Niegocin Giżycko) trzydzieste siódme miejsce.

W tym roku na starcie stanie czternastu zawodników z Polski. Z Yacht Klubu Polski Gdynia popłyną Krzysztof Ołowiak, Olga Wietek, Mateusz Kluczka, Filip Jarosiewicz, Alicja Tutkowska, Tymon Kosobucki, Jan Zamojski i Piotr Kosowski, z Giżyckiej Grupy Regatowej Mateusz Gigielewicz, Jan Fuk, Patryk Chełkowski i Magdalena Skórnóg, a z Opti CWM Gdynia Aleksander Bury. Nie zabraknie też weteranki regat w Palamós, czyli Pauliny Rutkowskiej (YKP Gdynia), dla której będzie to trzeci start – w poprzednich zajmowała odpowiednio sto czternaste i dziewięćdziesiąte ósme miejsce.

Wyścigi rozpoczną się w czwartek 13 lutego i potrwają do niedzieli 16 lutego. W ramach imprezy odbędzie się też Puchar Narodów, w którym będą brane pod uwagę wyniki czterech najlepszych zawodników z każdego kraju.

Strona 31. International Palamós Optimist Trophy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ