< Powrót
3
marca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Denis Razumovich
OptiOrange Valencia 2020

17 Polaków wystartuje w OptiOrange Valencia 2020

W piątek 6 marca w Hiszpanii rozpoczną się regaty OptiOrange Valencia 2020. W zawodach weźmie udział niemal 400 Optimiściarzy z blisko 30 krajów świata.

Regaty w Walencji, które organizowane są dopiero od 2018 roku, zaskarbiły sobie sympatię młodych zawodników klasy Optimist. W ubiegłym roku wystartowało w nich nieco ponad 300 żeglarzy z szesnastu krajów, w tym będzie ich już znacznie więcej. Ponownie też nie zabraknie w nich Polaków.

W OptiOrange Valencia 2020 popłyną Mateusz Gąsiorowski, Szymon Kolka, Iwo Reński, Paulina Rutkowska, Konrad Wlazłowski, Piotr Kosowski i Jan Zamojski (wszyscy z YKP Gdynia), Jakub Szurko, Szymon Wójcik, Filip Lenart (wszyscy z KSW Baltic Dziwnów), Mateusz Gigielewicz, Patryk Chełkowski, Miłosz Wyszyński (wszyscy z Giżyckiej Grupy Regatowej), Aleksandra Bobrowska (UKS Barnim Goleniów), Aleksander Bury (Opti CWM Gdynia) i Andrzej Grochal (UKŻ Błękitni Grzybowo).

W ubiegłym roku nasi zawodnicy nie odnieśli sukcesu na regatach w Walencji – najlepiej spisali się Patrycja Kurpiewska (MKS Dwójka Warszawa) i Jan Wiktor Rohde (MOS SSW Iława), którzy zajęli odpowiednio jedenaste i dwudzieste miejsce w brązowej flocie.

Pierwszy z ośmiu zaplanowanych wyścigów OptiOrange Valencia 2020 rozpocznie się w piątek 6 marca po godzinie 12. Zmagania potrwają do niedzieli 8 marca.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ