< Powrót
17
lutego 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Alfred Farré
International Palamós Optimist
Oskar Ponto z YKP Gdynia podczas 30. International Palamós Optimist Trophy.

30. International Palamós Optimist Trophy: Medale nie dla Polaków

W niedzielę 17 lutego zakończył się 30. International Palamós Optimist Trophy.  Na podium hiszpańskich regat stanęli Łotysz, Izraelka i zawodnik z Bermudów.

International Palamós Optimist Trophy to jedna z imprez, która na stałe weszła do kalendarza zawodników klasy Optimist z całego świata. Wystartowało w niej w tym roku 533 młodych żeglarzy, w tym 24 Polaków. Przez cztery dni pogoda nie rozpieszczała uczestników – zgodnie z prognozami wiatr był słaby, przez co w sobotę nie udało się przeprowadzić ani jednego wyścigu.

W rozpoczętych w czwartek 14 lutego regatach z dobrej strony pokazali się zawodnicy Yacht Klubu Polski Gdynia, którzy jako jedyni zakwalifikowali się do złotej floty. Tomasz Bendlewski w klasyfikacji generalnej zajął pięćdziesiąte siódme miejsce. Maciej Iliński zakończył zmagania na pięćdziesiątej dziewiątej pozycji, a Oskar Ponto na sześćdziesiątej piątej. Michał Maziarka był z kolei sto szósty.

Czwórka Polaków znalazła się za to w czołówce srebrnej floty. Jacek Kalinowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego był trzeci (110 w klasyfikacji generalnej), Filip Jarosiewicz z YKP Gdynia szósty (113 w kl. gen.), a jego klubowa koleżanka Paulina Rutkowska siódma (114 w kl. gen.).

Złoto zdobył Łotysz Martin Atilla, srebro Izraelka Maayan Shemesh, a brąz pochodzący z Bermudów Sebastian Kempe.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ