< Powrót
6
lipca 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
lwn
Toyota Hybrid Cup Płock 2020
Podium grupy Open - od lewej dwie załogi Delphii 24 i ekipa z jachtu 2020.

34 jachty ścigały się w Toyota Hybrid Cup Płock 2020

Ponad 100 osób rywalizowało 4 i 5 lipca na Jeziorze Włocławskim w regatach Toyota Hybrid Cup Płock 2020. Impreza była częścią Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Siedem wyścigów przez dwa dni rywalizacji, przy pięknej, słonecznej i wietrznej pogodzie – tak wyglądały regaty Toyota Hybrid Cup Płock 2020, które odbyły się w ostatni weekend. Impreza, będąca regatami kwalifikacyjnymi Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i częścią Płockiego Żeglarskiego Grand Prix, przyciągnęła 34 jachty z całej Polski. Rywalizacja odbyła się w trzech klasach – T1, T2, T3 – i grupie Open.

W klasie T1 wystartowało dziewięć załóg. Najlepszy był jacht „Bosun” ze sternikiem Adamem Krzyżykowskim, drugie miejsce zajął „Civitas Kielcensis” ze sternikiem Karolem Michałkiem, a trzecie „Turbo Dziadki” z Mariuszem Boliszewskim.

W klasie T2 rywalizowało osiem teamów. Najlepszy popłynął na jachcie „Zalewo” pod dowództwem Piotra Matwiejczuka. Drugą lokatę zajęła ekipa Macieja Kalinowskiego na „Wirze”, a trzecią Jacka Olubińskiego na „Calibrze 22”.

Również osiem jednostek pływało w klasie T3. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Brzozowski z załogą na jachcie „Legenda”, który wygrał sześć wyścigów. Drugi był sternik Sylwester Cichecki na „Niani III”, a trzeci Radosław Sternicki na „Sterniku”.

Toyota Hybrid Cup Płock 2020

Rywalizacja jachtów w grupie Open.

W grupie Open na dziewięć jachtów pierwsze miejsce przypadło sternikowi Jakubowi Gajewskiemu, a drugie Jakubowi Malickiemu – pływających na Delphiach 24. Na trzeciej lokacie uplasował się Maciej Sapiejka z załogą na jachcie klasy 2020. Drugi jacht tej klasy, za którego sterem stał Filip Ciszkiewicz, był siódmy. Oba reprezentowały Jacht Klub Morski „Roda” z Gdyni.

Organizatorami regat był Oddział Żeglarsko-Motorowodny PTTK „MORKA” w Płocku i Płocki Okręgowy Związek Żeglarski, a współorganizatorem ASO Toyota G&A Kompińscy.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ