< Powrót
23
stycznia 2018
Tekst:
dol
Zdjęcie:
MGMiŻŚ

400 laureatów popłynie w Rejs Niepodległości

Znamy już nazwiska wszystkich laureatów i laureatek konkursu Rejs Niepodległości. W sobotę 20 stycznia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się drugi etap rywalizacji o miejsce na „Darze Młodzieży” w czasie rejsu dookoła świata organizowanego z okazji stulecia polskiej niepodległości.

Laureaci konkursu fotograficznego – pierwszego etapu zmagań – pisali sobotę, 20 stycznia w Warszawie test z zakresu znajomości historii działań niepodległościowych od Powstania Kościuszkowskiego do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., a także z podstaw wiedzy żeglarskiej oraz tematyki morskiej w Biblii.

Po dwóch etapach spośród prawie 600 młodych osób wyłoniono 400 laureatów, którzy opłyną świat na różnych odcinkach przez porty między innymi: Lizbony, Teneryfy, Kapsztadu, Dżakarty, Singapuru, Szanghaju i Panamy. Ponadto laureaci konkursu będą mieli okazję wziąć udział w 34. Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 roku. Jak zgodnie mówili uczestnicy konkursu, Rejs Niepodległości to dla nich szansa na przygodę życia, ale również niepowtarzalna okazja, by reprezentować Polskę na świecie na najpiękniejszym polskim żaglowcu „Dar Młodzieży”.

– Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dobrym przyjęciem ludzi młodych i tak wielu młodych ambasadorów chce opowiadać o Polsce na świecie i spotkać się z papieżem Franciszkiem w Panamie – powiedziała Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. – Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by umożliwić jak największej liczbie osób udział w tym niezwykłym wydarzeniu.

Rejs Niepodległości to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademii Morskiej w Gdyni i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, która symbolicznie rozpocznie się 2 maja w Krakowie. 20 maja 2018 roku „Dar Młodzieży” wyruszy rejs dookoła świata z macierzystego portu w Gdyni.

Lista laureatów

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ