< Powrót
6
sierpnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Jarosław Gaszyński/Fotojaga.info
licencje
XIX Regaty Unity Line.

47 jachtów rywalizowało w Regatach Unity Line

W niedzielę 4 sierpnia zakończyły się XIX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenko. Zgromadziły one około 200 żeglarzy z Polski i zagranicy.

Organizowane od 2001 roku Regaty Unity Line na stałe weszły do kalendarza najważniejszych polskich regat morskich, co roku gromadząc dziesiątki jachtów i setki żeglarzy. W tym roku XIX edycja imprezy, za której organizację odpowiadał Paweł Hapanowicz, obfitowały w nowości. Oprócz klasycznych zmagań w grupach ORC, KWR, Open, Samotników i Oldtimerów, odbył się również m.in. wyścig Extreme. Jego uczestnicy musieli w wyznaczonym czasie przepłynąć jak najdłuższy dystans.

Najlepszy w tej formule okazał się Jerzy Matuszak (niezrzeszony) na jachcie „Dancing Queen”, który przebył ponad 111 Mm. Drugi Paweł Blachura na „Incanto” przepłynął 73 Mm, a trzeci Dressler Herwig na „Lalelu” 66 Mm. Do mierzenia dystansu przebytego przez jachty wykorzystany został tracking udostępniony przez Pomorski Związek Żeglarski.

Unity Line

Uczestnicy XIX Regat Unity Line.
Fot. Jarosław Gaszyński/Fotojaga.info

W grupie ORC zwyciężył Marcin Mrówczyński na „Venandi”, drugie miejsce zajął Michał Ława na „Qualii”, a trzecie Robert Rayski na „Hrubym”. W KWR pierwszą lokatę zajął Radosław Okiński na „Mescalero”, drugą Krzysztof Dąbrowski na jachcie „Trzeci”, a trzecią Janusz Frączak na „O’Dana”.

W grupie Open II najlepszy okazał się Stanisław Lenkiewicz na „Fujimo 4”, w Open III Norbert Stocker na „Aphrodite”, a w Open IV Mirosław Mordas na „Latającym Holendrze”. W zmaganiach samotników triumfował Władysław Chmielewski na „Bindi”, a wśród oldtimerów najlepszy był Kantapper dowodzony przez Waldemara Skuzę.

Regaty wchodziły w skład cyklu Pucharu Bałtyku Południowego i Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ