< Powrót
16
listopada 2015
Tekst:
NM
Zdjęcie:
J. Piasecki
Załoga POL 42, od lewej Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek w Buenos Aires.

49er donosi z Argentyny

Tuż przed pierwszymi wyścigami Mistrzostw Świata klas 49’er w Buenos Aires, które startują już dziś, 16 listopada, o godzinie 15 naszego czasu, otrzymaliśmy kilka słów od załogi POL 42, Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego (obaj z AZS AWFiS Gdańsk).

– Ścisłe przygotowania do regat w Argentynie rozpoczęliśmy już październiku, kiedy to ekipa przyleciała na dwutygodniowe zgrupowanie – piszą  Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. – Celem było zapoznanie się z akwenem, przygotowanie sprzętu, ustawienie prędkości łodzi oraz doświadczenie warunków klimatycznych jakie towarzyszą tutejszej wiośnie. Po raz drugi przylecieliśmy na 9 dni przed pierwszym startem. Zaliczyliśmy kilka wspólnych wyścigów z najszybszymi ludźmi oraz kilka treningów koncentrując się wyłącznie na prędkości naszej łodzi. Od poniedziałku walczymy na całego!

Pierwsze trzy dni to etap kwalifikacyjny. Do rozegrania jest 10 wyścigów (3, 4 ,3). Przy rozegraniu minimum sześciu, kwalifikacje zostaną uznane jako ważne. Kolejne dni – do soboty włącznie – poświęcone będą na ściganie się we flotach: Złotej (25 najlepszych załóg) oraz Srebrnej (pozostałe załogi). Wyścigów finałowych zaplanowano 9. Start do medalowego – w którym wystartuje 10 najlepszych załóg wyłonionych z finałów odbędzie się w sobotę o godz. 15.

Druga z naszych załóg na mistrzostwach – Tomek Januszewski i Jacek Nowak (POL 52), reprezentujący AZS UWM Olsztyn – w przeddzień wyścigów relacjonowali na swoim funpage’u: – Ostatni trening za nami. Od jutra ścigamy się w Mistrzostwach Świata. Nie zmienia to jednak faktu, że jutrzejszy poniedziałek jest kolejnym dniem na wodzie, do którego podejdziemy ambitnie jak zawsze. 

Strona regat : http://49er.org/event/2015-world-championship/
Załoga Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński  (POL 42):  https://www.facebook.com/pol49er
Załoga Tomek Januszewski i Jacek Nowak (POL 52): https://www.facebook.com/POL52/?fref=ts

PODZIEL SIĘ OPINIĄ