< Powrót
5
września 2018
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Gdynia – Władysławowo – Gdynia

59. edycja nocnego wyścigu na trasie Gdynia – Władysławowo – Gdynia

W dniach 8-9 września na wodach Zatoki Gdańskiej i Bałtyku południowo-wschodniego odbędzie się 59 edycja regat Gdynia – Władysławowo – Gdynia o Puchary Przechodnie Przewodniczącego Rady Miasta Gdyni oraz Prezesa Ligi Obrony Kraju. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego oraz Pucharu Zatoki Gdańskiej.

Start do wyścigu nastąpi w sobotę 8 września o godz. 18 z Gdyni.  O 16.30 w siedzibie organizatora – JKM „Gryf” Gdynia – odbędzie się obowiązkowa odprawa kapitanów. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród jest planowane na niedzielę 9 września o godz. 18, również w siedzibie organizatora. Godzina i dzień uroczystości zakończenia mogą ulec zmianie, jeżeli sytuacja na wodzie będzie tego wymagała.

Zgłoszeń należy dokonać formularz zgłoszeniowy dostępnego na stronie JKM „Gryf”: www.jkmgryf.pl. Przyjęcie jachtu do regat i umieszczenie na liście startowej, nastąpi po dostarczeniu do biura regat wymaganych dokumentów (ubezpieczenie OC, potwierdzenie opłaty wpisowego, podpisane zgłoszenie; w klasie ORC – podpisane, ważne świadectwo ORC). Wymagane dokumenty należy dostarczyć do Organizatora w nieprzekraczalnym terminie 7 września do godz. 19 (e-mail, osobiście).  W piątek 7 września biuro regat będzie czynne w godzinach 16–19.

Przed rokiem, w 58. edycji  rywalizowały 43 jachty. W ORC tryumfował Łukasz Trzciński na „PGO Good Speed”, w KWR Zbigniew Cholewa na „Jaricho, a w Open  Jerzy Matuszak na „Dancing Queen”. Kto będzie najlepszy w tym roku?

Zawiadomienie o regatach

PODZIEL SIĘ OPINIĄ