< Powrót
26
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej coraz bliżej

Jeszcze przez nieco ponad tydzień można zgłaszać się do jednych z najważniejszych regat morskich w Polsce. Już 6 października rusza 67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej.

Dwadzieścia trzy jachty zostały jak na razie zgłoszone do kolejnej edycji Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. W wyścigu, organizowanym w formule australijskiej – zwycięża pierwsza łódka na mecie – popłynąć może każda jednostka żaglowa.

– W tym roku też wystartuję – deklaruje Jacek Noetzel, komandor UKS Navigo Sopot i ubiegłoroczny zdobywca Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. – Popłynę na katamaranie A-klasy Exploder, ale faworytów szukałbym raczej w szybszych łódkach, na przykład w olimpijskiej, latającej klasie Nacra 17. Zwłaszcza jeżeli będzie średni wiatr i brak fal – taka pogoda sprzyja katamaranom.

W tej klasie popłynie m.in. Tymoteusz Bendyk (UKS Navigo Sopot), którego można widzieć w gronie faworytów do zdobycia tegorocznej Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Oprócz niego do Błękitnej Wstęgi zgłosił się m.in. jacht „Copernicus”, uczestnik wokółziemskich regat Whitbread Round the World Race w latach 1973-1974, oraz „Aquila”, którego sternikiem jest 83-letni Czesław Perlicki (YKP Gdynia).

67. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej rozpocznie się o godzinie 11 na redzie gdyńskiego basenu jachtowego. O 15.30 w hangarze Yacht Klubu „Stal” rozpocznie się tradycyjna Sailors Party, a o godzinie 18 ogłoszone zostaną wyniki.

Zgłoszenia do regat są przyjmowane do piątku 5 października. Jachty uczestniczące w regatach zostaną podzielone na pięć grup – o długości ponad 12 metrów, od 9 do 12 metrów, do 9 metrów, wielokadłubowce i jachty mieczowe.

Organizatorem 67. Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Yacht Klub „Stal” Gdynia, partnerem Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym portal Żeglarski.info.

Strona regat

Formularz zgłoszeniowy

PODZIEL SIĘ OPINIĄ