< Powrót
25
lipca 2022
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski - FotoSurf
Puchar Burmistrza Pucka
Zmagania w regatach o Puchar Burmistrza Pucka.

98 windsurferów walczyło w regatach o Puchar Burmistrza Pucka

W niedzielę 24 lipca w Pucku zakończyły się regaty o Puchar Burmistrza Pucka. W zawodach zaliczanych do cyklu Puchar Małych Żagli rywalizowali zawodnicy klas Techno 293 i Formuła Windsurfing Foil.

Przez trzy dni na wodach Zatoki Puckiej windsurferzy ścigali się w regatach o Puchar Burmistrza Pucka, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu i miasto Puck, we współpracy z Pomorską Federacją Sportu i Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Zawody wchodziły w skład trzeciej edycji cyklu Puchar Małych Żagli, w którym klasyfikowani są zawodnicy z pomorskich klubów z klas Bic Techno 293 4.0 i 6.0 oraz Formuła Windsurfing Foil 6.0.

W klasie Techno 293 4.0 pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Nikodem Bajan (UJKS Szturwał Kalisz), drugie Tomasz Beta (Łebski Klub Żeglarski), a trzecie Julian Mielcarek (UJKS Szturwał Kalisz). Najlepszą z dziewcząt była Martinique Suchocka z SKŻ Ergo Hestia Sopot.

W Techno 293 6.0 pierwszy był Krzysztof Czuryło (Gdański Klub Żeglarski), a dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy UJKS Szturwał Kalisz – Aleksander Ciesielski i Karol Nowacki. Na czwartej lokacie uplasowała się Urszula Chwiałkowska (GKŻ), pierwsza wśród dziewcząt.

Natomiast w Techno 293 6.8 dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy z Kalisza – Jeremiasz Augustowski i Aleksander Luchowski, a trzecie żeglarka Gdańskiego Klubu Żeglarskiego – Olga Krasowska.

Puchar Burmistrza Pucka

Regaty o Puchar Burmistrza Pucka 2022.
Fot. Rafał Czepułkowski – FotoSurf

W klasie Formuła Windsurfing Foil 6.0 triumfowali zawodnicy z Pomorza. Pierwszy był Antoni Zelga (SKŻ Ergo Hestia Sopot), drugi Józef Lessnau (Pucki Klub Żeglarski Na Fali), trzeci Wojtek Gałecki. Czwarta zaś Michelle Urzykowski (oboje SKŻ Ergo Hestia Sopot).

W FWF 7.0 triumfował Gustaw Trybek (SKŻ Ergo Hestia Sopot), drugie miejsce zajął Adrian Rutkowski-Bielec (KNS), a trzecie Ryszard Zemfler (GKŻ). Najlepsza z dziewcząt, Sonia Maliszewska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), uplasowała się na siódmej lokacie w klasyfikacji generalnej.

Maksymilian Szweda (GKŻ) zajął pierwszą lokatę w klasie FWF 8.0, wyprzedzając Franka Siwka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Wiktorię Wojciechowską (UJKS Szturwał Kalisz). Natomiast w klasie FWF Open zwyciężył Litwin Juozas Bernotas (Bangputys/LBS). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Michał Polak, a trzecie Dominik Lewiński (obaj GKŻ).

Kolejnymi zawodami wchodzącymi w skład III Pucharu Małych Żagli będzie Energa Puchar Małych Żagli, który zostanie zorganizowany w dniach 20-21 sierpnia w Łebie przez Łebski Klub Żeglarski. Patronat medialny nad rozgrywkami Pucharu Małych Żagli sprawuje portal Żeglarski.info.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ