< Powrót
27
maja 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Klaas Wiersma / Delta Lloyd Regatta

Agata Barwińska dziewiąta w Delta Lloyd Regatta

W sobotę 27 maja w holenderskim Medemblik zakończyły się Delta Lloyd Regatta. W zawodach najlepiej zaprezentowała się Agata Barwińska, zajęła dziewiąte miejsce w klasie Laser Radial.

Żeglarka z MOS SSW Iława, która jeszcze w czwartek była piąta w klasyfikacji, niestety nie zdołała utrzymać tej lokaty. Na ostateczny wynik wpłynął zwłaszcza bieg finałowy dla najlepszych dziesięciu zawodniczek, w którym Barwińska zajęła ostatnie miejsce. Czternaste miejsce przypadło Magdalenie Kwaśnej (Chojnicki Klub Żeglarski). Z kolei Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) w klasyfikacji generalnej była trzydziesta ósma, ale w srebrnej flocie, w której ścigała się w ostatnich pięciu biegach, zajęła czwartą lokatę. Złoty medal trafił do Japonki Manami Doi.

Żadnemu z Polaków w klasie Laser Standard nie udało się zakwalifikować do złotej floty. Najwyżej w klasyfikacji był Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który w srebrnej flocie zajął siódme miejsce. Niewiele gorszy był Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), który był dziesiąty. Trzeci z Polaków, Dawid Kania (ŻLKS Poznań), uplasował się na piętnastej lokacie. Pierwsze miejsce zajął Brytyjczyk Elliot Hanson.

W klasie 49er FX żadnemu z polskich teamów nie udało się zająć miejsca w pierwszej dziesiątce i wziąć udziału w wyścigach finałowych. Nasze reprezentantki zajęły trzy kolejne miejsca – szesnaste były Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań), siedemnaste Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn), a osiemnaste Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia / KS AZS AWFiS Gdańsk). Wygrała rewelacyjna chorwacka załoga Enia Nincević i Peiar Cupać.

Przemkowi Filipowiczowi i Jackowi Nowakowi (KS AZS AWFiS Gdańsk / AZS UWM Olsztyn), jedynemu naszemu teamowi w klasie 49er, również nie udało się wystartować w wyścigach finałowych. Polacy zajęli ostatecznie trzynaste miejsce. Pierwsze wywalczyli Niemcy – Tim Fischer i Fabian Graf.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ