< Powrót
25
maja 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Klaas Wiersma / Delta Lloyd Regatta
Delta Lloyd Regatta
Agata Barwińska pierwszego dnia regat w Medemblik.

Agata Barwińska piąta na półmetku regat w Medemblik

Nieźle spisują się nasi reprezentanci w Delta Lloyd Regatta. W czwartek 25 maja, po trzech dniach regat w Medemblik, najlepsza z Polek Agata Barwińska jest piąta w klasie Laser Radial.

Zawodniczka MOS SSW Iława, która 30 kwietnia w Żeglarskim Pucharze Świata w Hyères zajęła piąte miejsce, ponownie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Niewiele gorzej spisuje się Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), która po sześciu wyścigach jest dziesiąta. Trzecia Polka w rywalizacji, Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława), jest dopiero trzydziesta ósma, jednak na tej lokacie zaważyły niezbyt udane pierwsze dwa biegi. Prowadzi Japonka Manami Doi.

Nieco inaczej przebiega rywalizacja w klasie Laser Standard. Najlepszy z naszych reprezentantów, Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), jest pięćdziesiąty piąty. Dawid Kania (ŻLKS Poznań) zaś pięćdziesiąty ósmy, a Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) sześćdziesiąty drugi. Prowadzi Brytyjczyk Elliot Hanson.

W klasie 49er FX Ewa Romaniuk i Sandra Jankowiak (AZS Poznań) zajmują wysokie, dwunaste miejsce, tracąc niewiele punktów do najlepszej dziesiątki. Tuż za nimi, na piętnastej lokacie są siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn), a na dwudziestej Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia / KS AZS AWFiS Gdańsk). Pierwsze miejsce w klasyfikacji zajmuje załoga Enia Nincević i Peiar Cupać z Chorwacji.

Jedyna nasza para w klasie 49er – Przemek Filipowicz i Jacek Nowak (KS AZS AWFiS Gdańsk / AZS UWM Olsztyn) – jest piętnasta. Prowadzą Niemcy – Tim Fischer i Fabian Graf.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ